Objects "Lauritz.com"

Samling guldsmykker (24)

Ruben Svart ring af 18 kt guld. Prydet med en brillantslebet diamant, ca. 030 ct. Farve Top Wesselton (G) Klarhed VS. Ringst. 51Ø/16,25 mm. Hans Jürgen Minck Vintage coctailring af 14 kt guld. Prydet med en synt. farveskiftende safir. Ringst. 55Ø/17,5 mm. B. 16 mm. Flemming Lund. Ring af 14 kt. Prydet med små turkisekugler og små perler. Ringst. 54Ø/17mm. Ring af 8 kt guld. Prydet med to farveløse similistene. Indgraveret Far. Ringst. 53Ø/17 mm. Ring af 18 kt. guld. Prydet med seks brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve Wesselton -Top Crystal (H-J) Klarhed SI. Ringst. 53Ø/17 mm. Fremstår noget skæv. Utydeligt stemplet. NURAN ring af 8 kt. guld samt hvidguld, bølget form. Prydet med en brillantslebet diamant ca. 0,10 ct. Farve Wesselton (H). Klarhed VS. Ringst. 54Ø/17 mm. Italiensk ring af 18 kt guld og hvidguld. Prydet med en safir samt talrige enkeltslebne diamanter i alt ca. 0.30 ct. Farve Wesselton (H). Klarhed P1. Ringst. 17,5/Ø55 . Par øreringe af 14 kt guld. Prydet med en similisten. En møtrik af anden materiale. par øreringe af 14 kt guld med akoya saltvandskulturperle Ø 6 mm. Aagaard vedhæng af 14 kt. guld Prydet med en akoya saltvandskulturperle Ø. 4,5 mm. Hermann Siersbøl par øreclips af 14 kt. I form af en blomst. Prydet med en akoya kulrturperle. Vintage ring af 14 kt. guld. Prydet med en akoya saltvandskulturperle. Ø 4,5 mm. Ringst. 52,5/16,75 mm. Par ørering af 14 kt. guld. Lille vedhæng af 14 kt guld. I form af et hjerte. Prydet med små diamanter ca 0.14 ct. farve Wesselton (H). Klarhed P2. H. 15 mm. Aagaard ring af 8 kt guld. Prydet med similisten. Ringst. 56Ø/17,5 mm. Jørgen larsen ring af 14 kt guld. Prydet med similisten. Fremstår med skader på sten. Ringst. 60Ø/19 mm. Vedhæng af 8 kt guld. I form af et hjerte med ferskvandskulturperle samt en lille diamant. H. 17 mm. Vedhæng af 14 kt gul.d Prydet med en lille diamant samt en kulturperle. H. 17 mm. En nål af 14 kt guld. mangler nål. Ø 16 mm. Søren Einar Jensen ring af guld. Prydet med en karneol. Skæv ringskinne. ringst. 64Ø/20,25 mm. Totalvægt ca. 50,6 gram. (24)Read more

  • DNKDenmark
  • 1d 19h

Blog posts about "Lauritz.com"

Realised prices "Lauritz.com "

Dansk Møbelproducent. Tre-pers. sofa, læder
Dansk Møbelproducent. Tre-pers. sofa, løse hynder betrukket med læder, monteret med ben af lakeret massivt bøgetræ. H. 41/65, L. 194, D. 80 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com
Piet Hein, stage, Karlsvognen / Great Bear
Piet Hein. Karlsvognen, lysestage i børstet stål med syv lysholdere, i original emballage. H. 62,5 cm. Lauritz.com
Olja på duk, hedlandskap med fåraherde, okänd konstnär Denna vara har satts till omförsäljning under nytt varunummer3859975
Olja på duk, hedlandskap med fåraherde, okänd konstnär. Otydlig signatur. Mått: 60x40 cm (70x50) Lauritz.com
Høj skænk, eg Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 2255139
Høj skænk af eg. Front med to låger med sortlakerede greb, bag hvilke hylder. H. 118 L. 140 D. 39 cm. 1900-tallets midte.\nNøgle medfølger. Lauritz.com
Ridderstråle & Broberg, Asplund, soffbord 'Tati'
Soffbord "Tati", formgivet av Johan Ridderstråle och Mats Broberg. Skiva i kalksten med stomme i metall. Tillverkat för Asplund. Diameter 102 cm, höjd 45 cm. Smärre slitage. Lauritz.com

Find address and telephone number to Lauritz.com