Objects "Lauritz.com"

Blog posts about "Lauritz.com"

Realised prices "Lauritz.com "

Pendel & bordlampe, Fyens Glasværk / Kastrup & HG Glasværk, Pisa af Jo Hammerborg / Fog & Mørup og 'No Name' Bent Nordsted (2)
Jo Hammerborg / Fog & Mørup & Bent Nordsted, Fyens Glasværk / Kastrup & HG Glasværk, Pisa pendel af olivenfarvet glas, H. 38 cm, Ø 14 cm - afstød ved kant - samt 'No name' bordlampe rød/orange farvet glas - afstød ved kant - H. inkl. skærm 45 cm. Brugsspor. (2) Lauritz.com
Peter Bolt Larsen. Begravelsesoptog. Olie på plade
Peter Bolt Larsen. Begravelsesoptog. Olie på plade. Sign. Peter Bolt 83. 62 x 80 cm (68 x 90). Lauritz.com
Reoler af palisander, 1960'erne, dansk møbelproducent (2)
Reoler af fineret palisander, 1960'erne, dansk møbelproducent. H. 188, 110 x 30 cm og H. 45, 110 x 30 cm. Fremstår med afslag; ridser og skrammer, bagkant side med afslag. (2) Lauritz.com
Ole Lynggaard. Love ring af rosa guld 18 kt
Ole Lynggaard. Love ring af rosa guld 18 kt. Str. 4. Vægt 10,7 gr. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Lauritz.com
Hans J Wegner. Otte Y-stole, eg (8)
Hans J. Wegner 1914-2007. Otte Y- stole, model CH-24, med stel af egetræ, sæder af flettet papirgarn. Formgivet i 1950. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn. Fremstår patineret, brugsspor, ben afkortet ca. 1,5 cm. Sædehøjde 42 cm. (8) Lauritz.com

Find address and telephone number to Lauritz.com