Objects "Lauritz.com"

Blog posts about "Lauritz.com"

Realised prices "Lauritz.com "

Tudor 'Princess Date Hydronaut'. Dameur i 18 kt. guld og stål med sort skive, 1996
Vintage damearmbåndsur fra Tudor, model Princess Date Hydronaut, ref.nr.: 826093P, cal. T8050, i urkasse af 18 kt. guld og stål, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, safirglas, optrækskrone med Tudor-logo, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål med foldelukke, manuelt rotor urværk. Ø. 27,5 mm. Fremstår med brugsspor, gravering på bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet. Lauritz.com
Charles Eames. Soft Pad stol med Ferrari rødt læder, model EA-206
Charles Eames 1907-1978. Soft Pad stol, model EA-206, front med betræk af Ferrari rødt læder, bagpå med hopsak. Seneste generation med chrom-ring. Firpasfod i forkromet aluminium. Formgivet 1969. Fremstillet hos Vitra 2007 med mærkat herfra. Fremstår med minimale brugsspor.\nSe også varenummer 4332736, 4332737 og 4332740. Lauritz.com
Pelarbord, 1930-tal
Pelarbord, rund skiva med stjärnformad fanér. 1930-tal. Sannolikt tillverkat vid Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors. Diameter 80 cm, höjd 60 cm. Smärre slitage. Lauritz.com
Pelshuset Aalborg, minkkåbe, str. 42/44
Pelshuset Aalborg, kåbe af lysebrun mink, ærmer med opsmøg, front med krave som revers, hægtelukning og indstikslommer. L. 113 cm, str. 42/44. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com
Saline. 'Vi venter hele ugen på fredag, hele året på sommer, hele livet på lykken stop med at vente og start med at leve'.
Figurkomposition, 'Vi venter hele ugen på fredag, hele året på sommer, hele livet på lykken stop med at vente og start med at leve' af Saline (2000-tallet). Akryl på lærred. Sign. Saline. 100 x 150 cm. Uden ramme Lauritz.com

Find address and telephone number to Lauritz.com