Objects "Lauritz.com"

Blog posts about "Lauritz.com"

Realised prices "Lauritz.com "

Lisa Larson. Fyra figuriner, stengods. Katter (4)
Lisa Larson. Fyra figuriner, delvis glaserat stengods. Katter. Höjd: 3,5-12 cm. Märkta undertill. Lauritz.com
Claus Breinholt, spisestole, model Pure Loop (4)
Claus Breinholt. Spisestole af rødt plast, stel af forkromet metal. Model Pure Loop. 2000'tallet. Fremstår med lettere brugsspor. (4) Lauritz.com
Chr. IX spisebord af birk og ask. 1800-tallets sidste halvdel. (5)
Chr. IX spisebord med bordplade fineret med birketræ, med udtræk, udskåret og drejet stel af massiv ask. H. 76, Ø 110 cm. Fire tillægsplader à 48,5 cm., heraf en med sarg. 1800-tallets sidste halvdel. Fremstår med aldersrelateret slitage, finerskader, lettere løstsiddende bordplade. (5) Lauritz.com
Børge Mogensen 1914-1972. Seks stole, model J39 (6)
Børge Mogensen. Seks stole af egetræ, model J39, sæder med flettet papirgarn. Fremstillet hos FDB Møbler. Fremstår med nyere flet. (6) Lauritz.com
Lænestole / hvilestole med skammel udført i bambus (4)
Par lænestole/ hvilestole med skammel udført i bambus. Med tilhørende hynder. På drejefod (en knækket). H. 102 cm, B. 81 cm, sædehøjde 45 cm på front. Snavset betræk og alm. brugsspor (4) Lauritz.com

Find address and telephone number to Lauritz.com