Objects "Lauritz.com"

Blog posts about "Lauritz.com"

Realised prices "Lauritz.com "

Rolf Gjedsted. Komposition 'Hvor engle Danser', akryl, 2014
Rolf Gjedsted f. 1947. Komposition betitlet 'Hvor engle Danser', akryl på karton monteret på pap. Sign. Rolf Gjedsted samt sign., dateret og betitlet verso. 74 x 75 (81 x 81) cm. Lauritz.com
Dammand & Rasmussen. Lav skænk af palisander.
Lav skænk af palisander, 1960'erne. Front med skydelåger. Indvendigt med hylder og bestikskuffe. Bagpå skilt fra DR Møbler, Viby. H. 72. D. 45. L. 144 cm. Fremstår med nuanceforskel på top. Lauritz.com
Kaffeservis samt gräddkanna, silver, 18/1900-tal (4)
Kaffeservis samt gräddkanna silver. Kaffeservis, nyrokokostil, kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna. Stämplade NSK (Nordisk Silverkonst), Helsingborg, M9 (1962). Kaffekannans höjd 23 cm. Gräddkanna, stämplad EGM (E. G. Markström), Uppsala, Z4 (1854). Gräddkannans höjd 16 cm. Gräddkanna med gravyr. Smärre bucklor.Total vikt 996 gram. (4) Lauritz.com
Kinesisk blomstermaleri med Hvid Cateliya orkide, akvarel og gouache på papir, 1900-tallet
Kinesisk blomstermaleri med Hvid Cateliya orkide, akvarel og gouache på papir. Sign. med monogram, 1900-tallet. 37 x 52 (52 x 80) cm. Passepartout fremstår med syrepletter. Lauritz.com
Raleigh, damecykel.
Damecykel fra Raleigh. Fremstår med brugsspor, defekte gear samt rust på kæde og skruer. Stel str. 54cm. OBS. KAN IKKE BESIGTIGES I LAURITZ.COM HERLEV. AFHENTNING SKAL SKE PÅ HITTEGODS KONTORET, SLOTSHERRENSVEJ 113, 2720 VANLØSE OM TORSDAGEN 10-14. ALLE HENVENDELSER VEDRØRENDE POLITIETS AUKTIONER SKAL SKE IGENNEM LAURITZ.COM HERLEV. SKAL AFHENTES INDENFOR 3 TORSDAGE.\n\nAuktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi\n\nSe alle auktionerne her Lauritz.com

Find address and telephone number to Lauritz.com