Objects "Lauritz.com"

Blog posts about "Lauritz.com"

Realised prices "Lauritz.com "

Bike Attitude puncture. Et sæt cykelhjul 28''(2)
Bike Attitude puncture. Et sæt cykelhjul 28''. Brugsspor (2) Lauritz.com
Akvarell samt målning på rispapper, Kina, 1900-tal (2)
Akvarell samt målning på rispapper, Kina, 1900-tal. Figurscen, oramad 64 x 97 samt en ramad med motiv av landskap med hus, 23 x 20. . Lauritz.com
Samling sølv - skål og ta tøj (13)
Cohr skål af sølv H. 3,5 cm Ø 15 cm, vægt 82 gram. ( med gravering i bund " Til minde om V klasse. 30.3.1935). Samling ta tøj bestående af bl . a to portageskeer, to spader, otte forskellige skeer med københavnerstempler fra slut 1800 tallet og 1900 tallet begyndelse samt guardein stempler fra Simon Groth ( 1863-1906). Samlet vægt ca 483 gram. 8 fem dele med monogram. (13) Lauritz.com
Fermob. Havesæt, Dune, bestående af fire armstole og bord (5)
Fermob. Havesæt, 'Dune', bestående af fire armstole og bord af grønlakeret aluminium og polyester. Foldbare. Bord med kraftige ridser og mærker. H. 72. L. 117. B. 77 cm. (5) Lauritz.com
En samling gamle apotekerglas (23)
En samling gamle apotekerglas i brunt glas og to i klart glas med indholdsangivelse. H. 25-5,5 cm. 2 ekstra lågknopper medfølger. Fremstår med brugsspor og enkelte afslag. (23) Lauritz.com

Find address and telephone number to Lauritz.com