Objects "Lauritz.com"

Blog posts about "Lauritz.com"

Realised prices "Lauritz.com "

Gunnar Norrman. Torrnål (BUS)
Gunnar Norrman (1912-2005). Torrnål. 'I Pyreneerna'. Signerad, daterad 1988, numrerad 6/20. 7,5x9 cm (37x29 cm). (BUS) Lauritz.com
Tuschteckning, Kina, 1900-talets början
Tuschteckning, Kina, 1900-talets början. Kor vid vattendrag. 99 x 54. Saknar glas. Lauritz.com
Armbånd, 18 kt guld, panserkæde
Armbånd, 18 kt guld, panserkæde. L. 24 cm. Ca. 4,4 gram. Lauritz.com
Armring, 14 kt guld Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 3723995
Armring af 14 kt guld, stemplet BS. Indvendige mål: 5,3 x 6,1 cm. Vægt 19,1 gram. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com
Mundservietter og viskestykker broderet med kronet monogram. (24)
En samling mundservietter og viskestykker af bomuld, bestående af 16 mundservietter med indvævet blomsterkrans og sløjfer (65 x 65 cm.) samt 8 viskestykker med indvævet ornamentik og bladværk. (125 x 65 cm.). Alle dele broderet med kronet spejlmonogram og årstal 1912 og 1918. Enkelte viskestykker med rustpletter. Fremstår nystrøgne. (24) Lauritz.com
Lauritz.com has 18 246 objects in the categories.

Find address and telephone number to Lauritz.com