Leiflers Auktionshus

Leiflers Auction house is a modern auction house in Falköping in Västergötland, Sweden. Auctions have been conducted since 2007, with an auction tradition in the premises since 1993.

Leiflers Auction houses conducts real-time auctions two Wednesdays per month.

Main working areas: Sweden, Denmark, Norway, Great Britain, Germany, Hungary, etc.

"Submitting Locally - Sell Globally!"

Objects "Leiflers Auktionshus"

Blog posts about "Leiflers Auktionshus"

Realised prices "Leiflers Auktionshus "

GLASFÖREMÅL 10 st, skålar, ljusstakar Orrefors, glasdjur.
Orrefors skålar, 11-18,5 cm i diam, ett par ljusstakar Orrefors.\nGlasdjur höjd 6-22 cm. Leiflers Auktionshus
LJUSKRONA 1900-talets andra hälft, höjd 69 cm.
Mässingsstomme, 6 ljuspunkter, diam 42 cm. Leiflers Auktionshus
STEN LARSON. TAVLA, olja duk, Sten Larson, hus vid berg.
Sten Larson (1908-1999).\nBildmått: 36x45 cm.\nRammått: 56x64 cm. Leiflers Auktionshus
WANJA "NONES" HÅKANSSON. Olja på duk, "Gammelfarmor Camilla", signerad.
58x39 cm.\n\nProveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014). Leiflers Auktionshus
MATGRUPP, 5 delar, "Herrgården", Bodafors, Carl Malmsten, 1960-tal.
Bord med två iläggsskivor, höjd 75, diam 115, iläggsskivor 115x55 cm. 4 stolar med löstagbar sits klädd i blått tyg, rygghöjd 82 cm. Brännstämplade. Leiflers Auktionshus

Find address and telephone number to Leiflers Auktionshus

Leifers Auktionshus
Nordmannagatan 2
521 36 Falköping
T: 0515-811 15
M: 0733-728 214
info@leiflers.se