Blog posts about "LP Foto"

Realised prices "LP Foto "

Zeiss Biogon 4,5/21 mm Nr. 1137122
1950-tal. Krom, för Contax mätsökarkamera, feet scale, very clean glass, baklock. (125/41) LP Foto
Canon F-1 Typ 2 No.633287
Svartlackerad, 24x36mm, med Canon Lens FDn 2.8/28mm No.409473 (B+), Canon Power Winder F No.117663 (C+), sökarskiva F + H, väska, filter och originalkartonger. LP Foto
Kiev 4 Nr 7338040
USSR ca 1973. Krom. Mätsökarkamera 24x36 mm med Jupiter-8M 2/5 cm Nr 6441829. Helgenomgången av Peter Hennig. (1398/1) LP Foto
Josef Sudek Pro Fily/1
Peter Tausk, Vydala Panorama, Prag 1980, Portfolio med 18 st fotografier, Silver prints, yttermått ca 20.5x29.5cm, Omslaget med skador, Stämpelmärkt på många ställen: Högskolan I Karlstad. LP Foto
Canon Lens FL 11/1200mm No.10045
Svartlackerad, för Canon FL, med Canon Focusing Unit No.10501. Scarce, long (87cm!) and very heavy lens. Filter holder missing. LP Foto
LP Foto has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to LP Foto

LP Foto Auktioner
Regeringsgatan 83
111 39 Stockholm
Sverige
Tel +46 (0)8-442 95 70
Fax +46 (0)8-442 95 79
info@lpfoto.se