Stockholms Auktionsverk Online

Objects "Stockholms Auktionsverk Online"

Blog posts about "Stockholms Auktionsverk Online"

Realised prices "Stockholms Auktionsverk Online "

Ljuskrona i rokokostil
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, 5 st ljusarmar för lampor, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 100 cm Stockholms Auktionsverk Online
Curt Clemens Kollektion Vasa Konst
CURT CLEMENS (1911-1947),\n"Barn med blå blommor" (föreställer konstnärens son Lennart, född 1943), signerad och daterad Clemens 1944,\nolja på pannå, 27x41 cm Stockholms Auktionsverk Online
Rörstand kaffeserivs
RÖRSTAND, kafferservis, 24 dlr, porslin, dekor av blommor och guldkant, bestående av: 10 kaffekoppar med fat, 12 assietter, kaffekanna, gräddkanna Stockholms Auktionsverk Online
Lennart Jirlow
LENNART JIRLOW (född 1936): "I trädgården I", signerad L Jirlow, 1975, 5/380, färglitografi, bildmått 46x54 cm;\nTryckt hos Fernand Mourlot, Paris, Editions Linnaeus Stockholms Auktionsverk Online
Skålfat Gustavsberg
SKÅLFAT, 2 st, keramik, Gustavsberg, 33x26 cm Stockholms Auktionsverk Online

Find address and telephone number to Stockholms Auktionsverk Online