Stockholms Auktionsverk Online

Objects "Stockholms Auktionsverk Online"

Blog posts about "Stockholms Auktionsverk Online"

Realised prices "Stockholms Auktionsverk Online "

Stolar Sjuan Jacobsen
KONTORSSTOLAR / STOLAR, 4 st, modell Sjuan, formgivna av Arne Jacobsen 1955, för Fritz Hansen, Danmark, förkromat underrede på hjul, naturfärgad klädsel i läder, justerbar sitthöjd Stockholms Auktionsverk Online
Ring 18 k röd/vitguld safir och diamanter
RING, 18 k röd/vitguld, fasettslipad oval gul safir ca 1,20 ct, 6 briljanter totalt ca 0,24 ct, 3 baguette- och 2 trapetsslipade diamanter, troligen stämplad Arkala, Johanna Gottschalk (stämpel något otydlig), Stockholm 1964, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 8,9 g Stockholms Auktionsverk Online
Erling Ärlingsson oljemålning
ERLING ÄRLINGSSON (1904-1982): Bäck, monogramsignerad EÄ, olja på duk, ca 45x55 cm Stockholms Auktionsverk Online
1990 Bollinger Grande Année
Bollinger Grande Année 1990\nBollinger, Champagne\nStored in private cellar\n5 bts Stockholms Auktionsverk Online
Goya etsning och akvatint
FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Los Caprichos pl. 65: Donde vá mamá, etsning och akvatint, 20,5x16,5 cm, senare avdrag, påskrift daterad 1968 samt stämpel: "LIBROS" Antonio Berdegué, Madrid\nLITTERATUR: Harris 100 Stockholms Auktionsverk Online

Find address and telephone number to Stockholms Auktionsverk Online