Stockholms Auktionsverk Online

Objects "Stockholms Auktionsverk Online"

Blog posts about "Stockholms Auktionsverk Online"

Realised prices "Stockholms Auktionsverk Online "

Fåtölj Bröderna Andersson
FÅTÖLJ, 2000-tal, Bröderna Andersson, enligt uppgift modell Cosmos, klädsel av tyg, funktion för vinkling av ryggstöd samt gungfunktion, med sitthöjd ca 42, höjd ca 108, 78x75 cm Stockholms Auktionsverk Online
Stolar av Alvar Aalto
ALVAR AALTO, stolar, 6 st, för Artek, björk, svart klädsel, sitthöjd ca 45 cm Stockholms Auktionsverk Online
Golvlampa i mässing
GOLVLAMPA med två ställbara ljusarmar, mässing, höjd ca 140 cm Stockholms Auktionsverk Online
Sven X:et Erixson gouache
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): Hamnen i Valencia, signerad och daterad Sven Erixson -32, gouache, 50x62 cm\nProveniens: Färg och Form, 1975 Stockholms Auktionsverk Online
PG THELANDER
PÄR GUNNAR THELANDER (född 1936): Fläskkorv II, signerad P. G. Thelander, 42/180, färglitografi, bladmått ca 55x70 cm Stockholms Auktionsverk Online

Find address and telephone number to Stockholms Auktionsverk Online