Västra Auktionsverket

Västra Auktionsverket in Jönköping has over 25 years experience in sales and valuations of both individual objects and entire household goods. Västra Auktionsverket conducts at least one auction each month via live online auctions, as well as two large quality auctions each year. Västra Auktionsverket puts great effort into placing their customer’s objects at a suitable auction to get the best price outcome from the sale.

Blog posts about "Västra Auktionsverket"

Realised prices "Västra Auktionsverket "

Damsekretär
björk, låda i sarg, avsmalnande ben, inrede med 8 smålådor, 1900-talets första del, H103, B80 Västra Auktionsverket
Innebandybollar
50 st vita Västra Auktionsverket
Ostindiskt Porslin Famille Rosefärger 1900-Tal
ett par krukor, polykrom underglasyrdekor av figurscener, blommor, fåglar och fjärilar, invändig dekor av fiskar, höjd 20, diameter 26 Västra Auktionsverket
Väggfotogenlampa 1900-Talets Första Del
oljehus i rött glas, höjd 40 Västra Auktionsverket
Maja Fjaestad 1873-1961
2 st färgträsnitt, små blommor, scilla, signerade, 21x18, 16x13 Västra Auktionsverket
Västra Auktionsverket has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Västra Auktionsverket

Västra Auktionsverket
Barrsätragatan 22
556 26 Jönköping

mail@vastraauktionsverket.se