Västra Auktionsverket

Västra Auktionsverket in Jönköping has over 25 years experience in sales and valuations of both individual objects and entire household goods. Västra Auktionsverket conducts at least one auction each month via live online auctions, as well as two large quality auctions each year. Västra Auktionsverket puts great effort into placing their customer’s objects at a suitable auction to get the best price outcome from the sale.

Blog posts about "Västra Auktionsverket"

Realised prices "Västra Auktionsverket "

Orientaliskt Konsthantverk Lackarbeten Kina 1800-Tal
16 stycken, trä och lack, mestadels runda rödbruna och svarta lackaskar med varierade dekorer. Proviniens: Antikt och Antikvariskt Vimmerby Västra Auktionsverket
Bordslampor Alabaster
ett par, blommiga tygskärmar, total höjd 46 Västra Auktionsverket
Vas Savoy Iittala Alvar Aalto 1900-Talets Senare Hälft
klarglas, ettikettmärkt, höjd 12 Västra Auktionsverket
Porslinsfiguriner NAO Och Tengra Spanien
4 st, underglasyrdekor, fåglar, flicka med hatt, sittande pojke, höjd 23, 20, 17,16 Västra Auktionsverket
Byrå 1800-Tal
fur, 6 lådor, senare beslag av mässing, H134, B95 Västra Auktionsverket
Västra Auktionsverket has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Västra Auktionsverket

Västra Auktionsverket
Barrsätragatan 22
556 26 Jönköping

mail@vastraauktionsverket.se