Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren i Vätterbygden started in 1973 in central Jönköping. Radio profile and antiques dealer Arne Jernström ran the business for many years. Today, Auktionskammaren i Vätterbygden is run by Jeppe Jernström, who also is the appraiser of the auction house. Auktionskammaren i Vätterbygden conducts evening auctions once every month, and quality auctions two times each year.

Blog posts about "Auktionskammaren i Vätterbygden"

Realised prices "Auktionskammaren i Vätterbygden "

Spegellampetter 1 par
för vardera 1 ljus, gustaviansk stil, höjd 38 Auktionskammaren i Vätterbygden
Parti kaffekopar med fat, jugend c.1900 Rörstrand
(8) Parti kaffekopar med fat, jugend c.1900 Rörstrand Auktionskammaren i Vätterbygden
Carl Brandt pastell
sjölandskap, signerad, 23x37 Auktionskammaren i Vätterbygden
Väskor 2 stycken Charles Jourdan Paris samt Cosci Italien
Skinn, en innerficka märkt "CHARLES JOURDAN Paris" med guldtryck, Cosci i präglat läder, förgyllda detaljer, en innerficka, plakettmärkt "Cosci handmade in Italy" (smärre bruksslitage) Auktionskammaren i Vätterbygden
Parti äldre kopparföremål m.m.
Parti äldre kopparföremål m.m. Auktionskammaren i Vätterbygden
Auktionskammaren i Vätterbygden has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren Vätterbygden
Lillgatan 28
554 51 Jönköping
T: 036-35 14 60, 070-4443689
info@auktionskammaren.se