Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren i Vätterbygden started in 1973 in central Jönköping. Radio profile and antiques dealer Arne Jernström ran the business for many years. Today, Auktionskammaren i Vätterbygden is run by Jeppe Jernström, who also is the appraiser of the auction house. Auktionskammaren i Vätterbygden conducts evening auctions once every month, and quality auctions two times each year.

Blog posts about "Auktionskammaren i Vätterbygden"

Realised prices "Auktionskammaren i Vätterbygden "

Sabel m/1893
för kavalleriet manskap, med portepee, längd 109 (113) proveniens: storsamlaren Paul Engström, Huskvarna Auktionskammaren i Vätterbygden
Glasservis 34 delar Orrefors
Signerade och etikettmärkta Auktionskammaren i Vätterbygden
Resegrammofon
"Hemmets musiker", stenkakor medföljer, ytterfoder Rörstrand, c. 1900,höjd 20 (kantsprickor) (2) Auktionskammaren i Vätterbygden
Slagbord 1800-tal
furu, höjd 76, längd 40(175), bredd 87 Auktionskammaren i Vätterbygden
Cylinderstop tenn
J.P. Kruth Norrköping 1822 Auktionskammaren i Vätterbygden
Auktionskammaren i Vätterbygden has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren Vätterbygden
Lillgatan 28
554 51 Jönköping
T: 036-35 14 60, 070-4443689
info@auktionskammaren.se