Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren i Vätterbygden started in 1973 in central Jönköping. Radio profile and antiques dealer Arne Jernström ran the business for many years. Today, Auktionskammaren i Vätterbygden is run by Jeppe Jernström, who also is the appraiser of the auction house. Auktionskammaren i Vätterbygden conducts evening auctions once every month, and quality auctions two times each year.

Blog posts about "Auktionskammaren i Vätterbygden"

Realised prices "Auktionskammaren i Vätterbygden "

Silversmycken
bla. brosch med markasiter och kraftigt armband, vikt 100 gram Auktionskammaren i Vätterbygden
Bägare 3 stycken silver
Vikt 195 gram Auktionskammaren i Vätterbygden
Figurin Fredrik den Store
Rosenthal, kaffekopp 1800-tal, Meissenliknande stämpel, handmålad dekor, skål 17/1800-tal, mjukt porslin, genombruten kantdekor, rosa samt förgylld dekor, (en hänkel lagad) höjd 4,5-16 (3) Auktionskammaren i Vätterbygden
Carl Borg kandelabrar 1 par tenn
för vardera 2 ljus, stämplade ciselör Carl Borg, Jönköping, 1929, höjd 27, bredd 26 Auktionskammaren i Vätterbygden
Parti 1900-tals deisgn bla. Monica Bratt, Bing & Gröndahl
Parti 1900-tals deisgn bla. Monica Bratt, Bing & Gröndahl Auktionskammaren i Vätterbygden
Auktionskammaren i Vätterbygden has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren Vätterbygden
Lillgatan 28
554 51 Jönköping
T: 036-35 14 60, 070-4443689
info@auktionskammaren.se