Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren i Vätterbygden started in 1973 in central Jönköping. Radio profile and antiques dealer Arne Jernström ran the business for many years. Today, Auktionskammaren i Vätterbygden is run by Jeppe Jernström, who also is the appraiser of the auction house. Auktionskammaren i Vätterbygden conducts evening auctions once every month, and quality auctions two times each year.

Blog posts about "Auktionskammaren i Vätterbygden"

Realised prices "Auktionskammaren i Vätterbygden "

Olle Krantz, oljemålning "Ersteviken Visingsö"
66x69, signerad Auktionskammaren i Vätterbygden
Philippe Starck för Kartell
stol "Ero S", transparent plexiglas på stål, höjd 79 Auktionskammaren i Vätterbygden
Bror Jönsson oljemålning
signerad, 39x46 Auktionskammaren i Vätterbygden
Lornjett silver c.1900
1 par ytterfoder miniatyr, Dresdenliknande märke tidigt 1900-tal, handmålad dekor, höjd 8 (3) Auktionskammaren i Vätterbygden
Auktionskammaren i Vätterbygden has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren Vätterbygden
Lillgatan 28
554 51 Jönköping
T: 036-35 14 60, 070-4443689
info@auktionskammaren.se