Kalmarsundsauktioner

Kalmarsundsauktioner is an online shopping company that focuses on quality and profitability for their customers. Kalmarsundsauktioner mainly conducts online auctions with items from estates, for the collector, or the person with an interest for antiques. They are a small company with great flexibility.

Kalmarsundsauktioner wants to inspire more sustainable and environmentally friendly lifestyles by increasing the reuse of objects. Kalmarsundsauktioner shows examples of this by providing inspiration, and tips on their website prior to each auction.

Blog posts about "Kalmarsundsauktioner"

Realised prices "Kalmarsundsauktioner "

Fickur Nyckeldragare Manchester H. Samuel Silver
Fickur Nyckeldragare Manchester H. Samuel Silver\nSkada: Lös sekundvisare\nDiameter ca 5,5 cm\nFungerade vid testtillfället Kalmarsundsauktioner
Guldsmycken Halsband + ring + droppe 18 k
Halsband + smycke: stämplat med 750. Halsband ca 44 långt. Smycket är ca 2 cm x 2 cm\nDroppe: stämplat 18 k\nRing 18 k. Diameter: 2 cm.\nTotalvikt: 12.45 g Kalmarsundsauktioner
Signe Persson-Melin -BODA- burkar+flaska
Signe Persson-Melin - Glasburkar+ BODA. Även olja och vinäger.\nOlja + Vinäger: Höjd: 16,5 cm (utan kork)\nStor burk: Höjd: 22 cm. Botten: 13 x 13 cm\nFlaska: Höjd 15 cm\nBurk: Höjd: 7,5 cm\n5 st mindre burkar: Höjd: 6 cm. Kalmarsundsauktioner
AKVARELLER MED CLOWNER
Mått 51 x 67 cm\nSkada/spricka i glaset Kalmarsundsauktioner
Pampig spegel troligen 1800 tal
Finns vissa små skador. Stor och pampig. Perfekt att ha lutad mot väggen stående på golvet. Kalmarsundsauktioner
Kalmarsundsauktioner has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Kalmarsundsauktioner

Kalmarsundsauktioner
Medelius v. 21,
382 45 NYBRO
info@kalmarsundsauktioner.se