Kalmarsundsauktioner

Kalmarsundsauktioner is an online shopping company that focuses on quality and profitability for their customers. Kalmarsundsauktioner mainly conducts online auctions with items from estates, for the collector, or the person with an interest for antiques. They are a small company with great flexibility.

Kalmarsundsauktioner wants to inspire more sustainable and environmentally friendly lifestyles by increasing the reuse of objects. Kalmarsundsauktioner shows examples of this by providing inspiration, and tips on their website prior to each auction.

Blog posts about "Kalmarsundsauktioner"

Realised prices "Kalmarsundsauktioner "

Golvlampa Mahogny tidigt 1900-tal
Golvlampa Mahogny tidigt 1900-tal\nHöjd: 155 cm\nFoten: 33x33 cm\nBruksskick: Kalmarsundsauktioner
Signerad Stålhane samt totempåle
Stålhane samt totempåle. Vas stengods signerad stålhane. Brun/gul lasyr. Höjd: 11 cm.\nTotempåle inköp i Alaska 1936 enligt text under. Höjd: 13 cm.\nSlitage: Bra skick Kalmarsundsauktioner
BURDSUR
33cm x 28 cm\nSe bilderna\nej funktionstestat Kalmarsundsauktioner
Kjell Engman UNIQUE Konstglas med väggmontage
Märkning under figuren se bild.\nGlasörnen är ca 20 x 30 cm.\nFiguren monteras på vägghållaren. Belysning finns i väggbehållaren och ger ett bra sken. Kalmarsundsauktioner
Tavlor
Ella Nilsson Borgholm Motiv Träd.\nMått 56cm x 48cm.\nG Sträng: Blomsterstilleben\nMått: 45cm x 37cm\nArellang: Stilleben med blå servett.\nMått: 43cm x 34cm\nBengt Claussen: Vid en ladugård\nMått: 31cm x 34cm Kalmarsundsauktioner
Kalmarsundsauktioner has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Kalmarsundsauktioner

Kalmarsundsauktioner
Medelius v. 21,
382 45 NYBRO
info@kalmarsundsauktioner.se