Connoisseur Bokauktioner

Blog posts about "Connoisseur Bokauktioner"

Realised prices "Connoisseur Bokauktioner "

ANNA MARIA ROOS. Mariæ nyckelpigas visbok 1901.
Teckningar af O. Adelborg och S. Beck-Friis. Stockholm, Abr. Lundquist, 1901. Inbunden pappband. 24 sidor. Connoisseur Bokauktioner
FRIMURERI. MASONIC BIBLE. the bible in freemasonry. Lewis Editition.
London 1980. Royal brevier text edition with illustrated masonic reference section. i kassett. guldsnitt. Connoisseur Bokauktioner
F SMITH-HALD. litografi (2) 67 nr 62/250.
Surrealistisk komposition. . 23x29 cm. Connoisseur Bokauktioner
DESFONTAINES. Bagatelles morales et dissertations 1759.
par M. L'Abbé Coyer ; Avec le testament littéraire de Mr. L'Abbé Desfontaines. Nouvelle édition. . A Londres, & se vend à Francfort, Chez Knoch & Eslinger, 1759. (1ff) blanc, Titre imprimé en rouge et noir, avec vignette gravée, (1ff) n.ch. 289 pages.\nsamtida skinnband. Connoisseur Bokauktioner
LYBECK, OTTO. Svenska flottans historia I-IV.
av LYBECK, OTTO. REDAKTÖR\n6 volymer. I.1-2;II:1-2;III:1-2. Allhem, Malmö 1945-49. Stor 4:o. Rikt illustrerad delvis i färg. 202;(6),205-533,(3 sista blank);208;(6),301-561,(1);266;(6 ),269-675,(1),81,(3) s. + planscher, kartor m.m. Med registret i sista delen. rikt illustrerad med planscher delvis utvikbara och i färg med porträtt, fartyg, konstruktionsritningar, stadsvyer och -planer, faksimildokument, tabeller mm samt talrika textbilder. Förlagets blå marokängband med fyra upphöjda bind, förgyllda ryggtitlar, pärmvinjetter och pärmspegelramar, övre guldsnitt, marmorerade försätts; en fin svit . Connoisseur Bokauktioner
Connoisseur Bokauktioner has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Connoisseur Bokauktioner

Connoisseur Bokauktioner
Fashion House
Göteborgsvägen 89
431 30 Mölndal
Sweden