Connoisseur Bokauktioner

Blog posts about "Connoisseur Bokauktioner"

Realised prices "Connoisseur Bokauktioner "

OKÄND KONSTNÄR. Stjernsund 28/7 1901.
Akvarell. Ramad och glasad. Signerad. H. D. 250x170 mm. Edö säteri Askersund. Connoisseur Bokauktioner
KARL ASPLUND. Axel Fridell bibliofilutgåvan med originaletsning på Selma Lagerlöf.
P. A. Norstedt & Söners Förlag, Stockholm 1947. 189, (1) sidor + 95 planscher. Blått halvskinnband, 5 upphöjda bind, främre omslag medbundet. 28,5x22,5 cm. Bibliofilupplaga. Etthundratio exemplar har försetts med konstnärens signerade originaletsning av Selma Lagerlöf. Upplagan är numrerad och detta exemplar bär nummer 29 av 100 ex. . Connoisseur Bokauktioner
GUSTAF RETZIUS. Biografiska anteckningar och minnen, samt Dikter.
Retzius,G: Biografiska anteckningar och minnen I-II. Uppsala 1933, 1948. 249 + 285s. Illustrerad, Två originalhäften. \n\n+\nRetzius,G: Dikter. 1919. 272s. Förlagets dekorerade originalklotband. Men lång tillskrift från G R. samt hälsningar från Anna Hierta - Retzius. Connoisseur Bokauktioner
FRANSK STILHISTORIA 3 VOL. Meubles et ensambles, Objets et collections, Styles regionaux.
vol 1:\nMeubles et ensambles de 1610 à 1920, Bobigny 1953. 238s. Illustrerad. \n\n+\nvol 2:\nObjets et Collections. de 1610-1920. Bobigny. 1953. 220s. Illustrerad. \n+\nvol 3:\nStyles regionaux, Architecture . Mobilier . Décoration. Bobigny. 1953. 228s. Connoisseur Bokauktioner
OKÄND KONSTNÄR. Porträtt, miniatyrmålning fransk.
Konstram (ben) med porträtt. 1800-tal Signerad. 110x120 mm. Från EDÖ säteri, Askersund. Connoisseur Bokauktioner
Connoisseur Bokauktioner has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Connoisseur Bokauktioner

Connoisseur Bokauktioner
Fashion House
Göteborgsvägen 89
431 30 Mölndal
Sweden