Connoisseur Bokauktioner

Blog posts about "Connoisseur Bokauktioner"

Realised prices "Connoisseur Bokauktioner "

MIKAEL ARVIDSSON. På hemvägen.
Serigrafi. Signerad och numrerad, 96/240. 210x350 mm. Connoisseur Bokauktioner
HAAVIKKO, P. Effoa Finska ångfartygs AB.
HAAVIKKO, PAAVO. Ett sekel till havs. Effoas hundra första år 1883-1983. Text och illustrationsplan Paavo Haavikko. Grafisk planering och ombrytning Maekku Reunanen. Till svenska av Ole Torvalds. Illustrerad. U. o., Effoa - Finskla Ångfartygs AB, 1983. 4:o. 169 s. Originalpappband.\n\n+\nMalmberg, Thure: Människor och båtar. 100 år från F. Å. AB till EFFOA. 1983. 204s. riktillustrerad.\n\nOm Silja Line och Finncarriers. Connoisseur Bokauktioner
IRIS NORDSTRANDH. Sommarrabatt.
Akvarell 1991.Inramad.480x630 mm. Connoisseur Bokauktioner
AUDUBON. Audubons fågelmålningar i original - del I och II. För första gången reproducerade i färg från samlingarna vid The New York Historical
IPC Internationel Publishing Company. Örebro 1973. 440 s. Inbunden. Rikt illustrerad. Förlagets gröna Klotband. \nupplaga 399 ex. detta Nr 142. Connoisseur Bokauktioner
SVENSKA SLOTT OCH HERRESÄTEN. Skåne 1-3, Kungliga slotten 1-2. Riksfästen, residens och ordförklaringar.
6 volymer. Allhems förlag. 1966-1971. Förlagsband. Rikt illustrerade. Connoisseur Bokauktioner
Connoisseur Bokauktioner has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Connoisseur Bokauktioner

Connoisseur Bokauktioner
Fashion House
Göteborgsvägen 89
431 30 Mölndal
Sweden