Blomqvist

The auction house Blomqvist was founded in 1870 as one of Scandinavia's first art dealers. Blomqvist is now Norway's oldest and most prestigious art and antique broker, and offers both classic auctions as well as online auctions. Blomqvist annually perform six classic auctions. New items are added daily to their online auctions, in order to maximize accessibility.

Through the years, many famous artists have exhibited at the auction house, including artist Edvard Munch. Even today, the artist's paintings are displayed on the premises where Blomqvist hold two Munch auctions per year.

Blomqvist provide qualified advices about bid and sales regarding art, antiques, silver, jewelry, porcelain, and books.
  • Norway
Objects "Blomqvist"

Blog posts about "Blomqvist"

Fondness for folk art
I have said it before, but I'm very fond of folk. In my dreams I have that perfect house full of splendid murals, great fireplaces and lots of wonderful folk art.
Design week is coming up at Barnebys!
If you’re yearning for design, you have definitely come to the right place! We’ve barely put the Modern auctions and The Stockholm Art Week behind and now it's time for the Contemporary sales, which offer fine contemporary art and photography plus design that will most definitely have you reaching for your wallet.

Realised prices "Blomqvist "

Hans Fredrik Gude
Fjordlandskap med dampbåt og robåter, 1880\nOlje på lerret, 45x76 cm Signert og datert nede til venstre: H F Gude 1880\nLITTERATUR Frode E. Haverkamp: "Hans Fredrik Gude", Norsk Kunstnerleksikon, Oslo 1982, bind 1, side 810-818\n"Gudes interesse for studiet av lysreflekser i vann startet ca. 1860 og har vært avgjørende for hans motiver senere."... "For noen står Gude mest som skildreren av Christianiafjorden i solgangsbris med småbåter og seilskuter. I et utall variasjoner av slike temaer, som tar til rundt 1870, perfeksjonerer maleren sine studier av vannflatens gjenskinn." Haverkamp side 812 Blomqvist
Kai Fjell
Møte i skogen\nOlje på lerret, 60x73 cm Signert nede til høyre: K Fjell\nLITTERATUR Oscar Thue: "Kai Fjell", Norsk Kunstnerleksikon, Oslo 1981, bind 1, side 649-653\n"I sitt arbeide klarte Fjell å smelte innflytelser og impulser fra mange kanter til sitt eget formspråk. Fjells bilder er ofte kompliserte og rike i utførelse, så vel som i det følelsesmessige innholdet. Dette er i tråd med hans egne uttalelser om at arbeidene hadde en indre utforming, hvor ting foregikk på et indre plan. Bildene gir oss hans livsoppfatning samtidig som han ønsket at de stadig skal forundre og avdekke nye sider ved livet. Et av Kai Fjells grunntemaer er kvinnen, symbolet på naturen og fruktbarheten. Han skildrer henne i alle livets stadier. Hun kan være naken eller kledd i praktfullt skrud, trone fjern og utilnærmelig, svinge seg i dansen eller sitte nedbøyd i sorg. Oftest er hun den unge forventningsfulle kvinne som drømmer om livets lykke (...)" Thue side 650 Blomqvist
Kjell Nupen
"Sommernatt" 2009\nOlje på lerret, 129x170 cm Signert nede til høyre: K. Nupen\nSignert, titulert og datert bak på lerretet\nLITTERATUR Tone Lyngstad Nyaas (red) "Munch by others" Oslo 2013\nTittelen på bildet refererer til Munchs maleri "Sommernatt - Stemmen" Nupen arbeidet i tradisjonen av Skandinaviske landskapsmalere, hvor Munch var en foregangsmann. For Munch var naturen mer en bakgrunnskulisse for hans melodramatiske fortelling. I sin forenklede form fikk han naturen til å uttrykke en psykologisk sinnsstemning. Nupen gjorde det samme i sine malerier, han tilfører landskapet symboler og arkaiske tegn som flømmer over lerretet, med en melankolsk undertone. (Nyaas side 146 - oversatt fra engelsk) Blomqvist
Håkon Bleken
"Skoglandskap" 1963\nOlje på lerret, 120x80 cm Signert og datert nede til høyre: Håkon Bleken 63\nSignert, titulert "Grønt landskap" og datert bak på rammen\nUTSTILT "Høstutstillingen" Kunstnernes Hus 1963, kat. nr 12 Blomqvist
Crispin Gurholt
"Venezia" 2007/2015\nC-print, face mounted, 124x196 cm Signert på baksiden\nEdition 1/5 + 2 AP\nLive Photo #14, La Biennale di Venezia, Official Collateral Program, Venice 2007\nUTSTILT "Høstutstillingen" Kunstnernes hus, Oslo 2008 "Byliv" Haugar Vestfold Kunstmuseum, Tønsberg 2008 "Crispin Gurholt. Live Photo Lillehammer" Lillehammer Kunstmuseum 2012 "Crispin Gurholt. Live Photo - A Brief History of the Modern World" Stenersenmuseet, Oslo 2010\nwww.livephoto.no\nFotografiet er produsert under Venezia-biennalen i 2007 som et av sideshowene til hoved-biennalen. Gurholt brukte same casting crew som ble brukt under innspillingen av James Bond filmen "xxxxx" og fotografiet må regnes som Crsipins Gurholts viktigste verk bilde så langt i karrieren. Blomqvist

Find address and telephone number to Blomqvist

Blomqvist
Blomqvist Kunsthandel as
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
T:+47 22 70 87 70
art@blomqvist.no