Blomqvist

The auction house Blomqvist was founded in 1870 as one of Scandinavia's first art dealers. Blomqvist is now Norway's oldest and most prestigious art and antique broker, and offers both classic auctions as well as online auctions. Blomqvist annually perform six classic auctions. New items are added daily to their online auctions, in order to maximize accessibility.

Through the years, many famous artists have exhibited at the auction house, including artist Edvard Munch. Even today, the artist's paintings are displayed on the premises where Blomqvist hold two Munch auctions per year.

Blomqvist provide qualified advices about bid and sales regarding art, antiques, silver, jewelry, porcelain, and books.
  • Norway
Objects "Blomqvist"

Blog posts about "Blomqvist"

Fondness for folk art
I have said it before, but I'm very fond of folk. In my dreams I have that perfect house full of splendid murals, great fireplaces and lots of wonderful folk art.
Design week is coming up at Barnebys!
If you’re yearning for design, you have definitely come to the right place! We’ve barely put the Modern auctions and The Stockholm Art Week behind and now it's time for the Contemporary sales, which offer fine contemporary art and photography plus design that will most definitely have you reaching for your wallet.

Realised prices "Blomqvist "

Svein Bolling
"Sittende m. bok" 1998\nOlje på lerret, 130x80 cm Signert nede til høyre: Bolling\nSignert, titulert og datert bak på lerret: Bolling "Sittende m. bok" 1998\nUTSTILT Filmfestivalutstilller, Svein Bolling, Haugesund Billedgalleri kat. nr 14 Blomqvist
Harald Sohlberg
"Hængebirken" Værvaagen, 1921\nOlje på lerret, 82x65 cm Signert og datert nede til høyre: Sohlberg 1921\nTittel påført bak på lerretet\nStenseng 282\nPROVENIENS Grosserer Johs. Svanholm, Oslo Privat eie\nLITTERATUR Arne Stenseng: "Harald Sohlberg" Oslo 1963. Øyvind Storm Bjerke: "Harald Sohlberg - Ensomhetens maler" Oslo 1991, maleriet nevnt under kapittelet "Solnedgang på Vestfoldkysten"\nVærvågen og området rundt Mølen, Helgeroa og Nevlunghavn, var sentrale for en gruppe av Harald Sohlbergs malerier. Komposisjonen i bildene domineres av et ensomt tre som dekker mye av forgrunnen, og en kystlinje i bakgrunnen. Mennesket er til stede i form av et gjerde og en liten stue nede ved vannet. Storm Bjerke skriver om motivet: "Hva er så stemningen? Trekronen vrir og kaster på seg i vånde, mens den øvrige naturen ligger senket i dyp stillhet.(...) I flere av Sohlbergs sene malerier finner vi igjen denne kontrast mellom vridde grener, bar eller løvmasser som er stilisert i klaser som bukter og bender seg, mens landskapet for øvrig er stille og urørlig.(...) Når Sohlberg søker noe annet enn harmoni i naturen, er det rimelig å tolke det dithen at kunstneren ønsker å uttrykke spenningsforholdet mellom de dynamiske og bevegelige og de hvilende elementer i naturen som et bilde på den nervøse uro i hans eget sinn.(...) Sommeren 1921 tok Sohlberg for seg tre motiver fra Værvågen. Hovedarbeidet er en variasjon over fiskerhus-temaet. Som i det første bildet fra 1906 dreier billedfortellingen seg om "menneskeboligen som ligger der uendelig alene og forknytt og liten i denne svære natur, alene på disse store vidder." Storm Bjerke side 212 Blomqvist
Kenneth Blom
Uten tittel, 2007\nOlje på lerret, 160x180 cm Signert nede til venstre: Blom 07\nUTSTILT "KENNETH BLOM - nye malerier" Stavanger Kunstforening 2008 Blomqvist
Tor Hoff
Grå komposisjon 1973-74\nOlje på plate, 83x122 cm Signert og datert nede til høyre: Hoff 1973-74 Blomqvist
Kåre Tveter
"Svalbard" 1990\nOlje på lerret, 65x80 cm Signert nede til høyre: Kåre Tveter\nTittel påført bak på lerretet\nTveter besøkte Svalbard for første gang i 1982, og har siden da vært bergtatt av lyset på øya. Han hverken maler, fotograferer eller tar skisser mens han er på Svalbard. Han samler i stedet sine inntrykk og henter disse frem når han kommer hjem til sitt atelier. Tveters landskaper kjennetegnes ofte ved duse avtoninger og minimal fargebruk. Blomqvist

Find address and telephone number to Blomqvist

Blomqvist
Blomqvist Kunsthandel as
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
T:+47 22 70 87 70
art@blomqvist.no