Blomqvist

The auction house Blomqvist was founded in 1870 as one of Scandinavia's first art dealers. Blomqvist is now Norway's oldest and most prestigious art and antique broker, and offers both classic auctions as well as online auctions. Blomqvist annually perform six classic auctions. New items are added daily to their online auctions, in order to maximize accessibility.

Through the years, many famous artists have exhibited at the auction house, including artist Edvard Munch. Even today, the artist's paintings are displayed on the premises where Blomqvist hold two Munch auctions per year.

Blomqvist provide qualified advices about bid and sales regarding art, antiques, silver, jewelry, porcelain, and books.
  • Norway
Objects "Blomqvist"

Blog posts about "Blomqvist"

Fondness for folk art
I have said it before, but I'm very fond of folk. In my dreams I have that perfect house full of splendid murals, great fireplaces and lots of wonderful folk art.
Design week is coming up at Barnebys!
If you’re yearning for design, you have definitely come to the right place! We’ve barely put the Modern auctions and The Stockholm Art Week behind and now it's time for the Contemporary sales, which offer fine contemporary art and photography plus design that will most definitely have you reaching for your wallet.

Realised prices "Blomqvist "

Bjarne Melgaard
"Untitled (Diamond Harness for a White Shark)" 1997\nOlje på lerret, 180x170 cm Signert og datert bak på lerretet: Bjarne Melgaard 97 Blomqvist
Hariton Pushwagner
"Skip O'hoy" 1983\nOlje på lerret, 78x109 cm Utydelig signert og datert nede til venstre: Pushwagner-83\nPushwagner til rors i forfatteren Axel Jensens båt Shanti Devi. Blomqvist
Nico Widerberg
"Torso" 1997\nBronse og diabas, HØYDE 183 cm LENGDE 25 cm DYBDE 49 cm Signert, datert og nummerert nede til venstre på skulpturen:\nNicolaus Widerberg 1997 Org. nr 2\nLITTERATUR Cecilie Malm Brundtland: "Nicolaus Widerberg", Oslo 2000 Blomqvist
Jakob Weidemann
"Bloddrope-trall" 1996\nOlje på lerret, 200x260 cm Signert og datert nede til høyre: Weidemann 96\nTittel påført bak på lerretet\nUTSTILT "Jakob Weidemann retrospektiv", Henie Onstad Kunstsenter, 1997 kat. nr 1\nLITTERATUR Per Hovdenakk: "Jakob Weidemann retrospektiv", Henie Onstad Kunstsenter, 1997, avbildet forsiden av katalog og side 13\n"Bildene i utstillingen er blitt til over en periode på om lag to år. Det begynte med en serie malerier på papir, basert på nylesning av Kristofer Uppdal's dikt,- senere benyttet som prosjeksjoner til forestillingen "Bloddrope-trall" på Det Norske Teatret. Kristofer Uppdal var Jakob Weidemann's onkel, og Weidemann ser et sterkt slektskap, både personlig og kunstnerisk mellom seg selv og Uppdal, en av de viktigste poeter i norsk modernisme. Våren, forundringer over naturen som våkner til liv og begynner en bevegelse mot sin egen utslettelse og ny oppvåkning, er et gjennomgangstema i Jakob Weidemann's billedverden, både i bilder basert på natur-opplevelser, og bilder til påske - og juleevangeliene. Som Uppdal, søker Jakob Weidemann til mikrokosmos for å finne formuleringer for det universelle og overordnende. Jakob Weidemann maler ikke landskaper, selv ikke det storslåtte rommet rundt hans "Ringsveen". Han bøyer seg ned mot jorda, mot de smålåtne og gammelkjente vekstene, og lar dem folde seg ut i bildene, - formidlet av det som gir liv til rommet mellom maleren og naturen, lyset. Det er her det foregår,- lyset er både motiv og medium. Det nære, som også er det store, - er det eneste som betyr noe. Disse bildene handler om det store i det nære. Maleren vender hjem til Ringsveen, til de kjente og hverdagslige ting, som bærer naturens tilbakevendende drama i seg. - fødsel og død, - livet, våren - som "driv over eit mannaliv" bare en gang. Men det er også venden tilbake til malerens egen tid, i den forstand at bildene representerer en oppsummering av et langt livs malererfaring, og at han fritt - og med stor glede - henter frem tekniske grep og tema-fragmenter fra sine tidligere bilde-prosjekter."\nPer Hovdenakk i utstillingskatalogens forord Blomqvist
Tone Vigeland
Halssmykke, 1992\nSølv Signert og datert på sølvbrikke: Tone Vigeland 1992\nUTSTILT "The Jewellery of Tone Vigeland 1958-1995", Kunstindustrimuseet, Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design, 1995, en variant utstilt. "The Jewellery of Tone Vigeland 1958-95", Wichita Center for the Arts, Wichita, Kansas, USA; Museé des Arts Décoratifs, Montreál, Canada; Elvehjem Museum of Art, Madison, Wisconsin, USA; Currier Gallery of Art, Manchester, New Hampshire, USA; Cooper-Hewitt National Museum of Design, New York, USA, en variant utstilt\nHalssmykket er en variant av det smykket som var utstilt og avbildet i en katalog fra utstillingen «Tone Vigeland Norwegian Art Jewelry» ved The National Museum of Modern Art, Tokyo 1997-1998. Blomqvist

Find address and telephone number to Blomqvist

Blomqvist
Blomqvist Kunsthandel as
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
T:+47 22 70 87 70
art@blomqvist.no