Blomqvist

The auction house Blomqvist was founded in 1870 as one of Scandinavia's first art dealers. Blomqvist is now Norway's oldest and most prestigious art and antique broker, and offers both classic auctions as well as online auctions. Blomqvist annually perform six classic auctions. New items are added daily to their online auctions, in order to maximize accessibility.

Through the years, many famous artists have exhibited at the auction house, including artist Edvard Munch. Even today, the artist's paintings are displayed on the premises where Blomqvist hold two Munch auctions per year.

Blomqvist provide qualified advices about bid and sales regarding art, antiques, silver, jewelry, porcelain, and books.
  • Norway
Objects "Blomqvist"

Blog posts about "Blomqvist"

Fondness for folk art
I have said it before, but I'm very fond of folk. In my dreams I have that perfect house full of splendid murals, great fireplaces and lots of wonderful folk art.
Design week is coming up at Barnebys!
If you’re yearning for design, you have definitely come to the right place! We’ve barely put the Modern auctions and The Stockholm Art Week behind and now it's time for the Contemporary sales, which offer fine contemporary art and photography plus design that will most definitely have you reaching for your wallet.

Realised prices "Blomqvist "

Lars Jorde
Ved porten, 1925\nOlje på lerret, 64x74 cm Signert, stedsbestemt og datert nede til venstre: Lars Jorde, Sandø 25 Blomqvist
Kjell Nupen
"Outremer" 1998\nOlje på lerret i fire deler, 200x170 cm Signert og datert bak på lerretet: K. Nupen 1998\nTitulert og stedsbestemt bak på lerretet: "Outreme", Tvedestrand\nUTSTILT "Outremer" Galleri Wang, Oslo 1998 Blomqvist
Hans Dahl
Medvinds-seilas ved kysten\nOlje på lerret, 96x157 cm Signert nede til venstre: Hans-Dahl\nHans Dahl var utdannet offiser, men bestemte seg isteden for å bli maler. Han gikk i lære hos Hans Fredrik Gude i Karlsruhe 1872-73 og bosatte seg i Berlin i 1888 hvor han bodde frem til 1919. Dahls tilknytning til Norge og da spesielt til Balestrand gjorde at han hvert år så lenge han bodde i Berlin, reiste til Balestrand for å lage skisser av Vestlandsnatur. Dahls malerier stod høyt i kurs hos Keiser Wilhelm I og særlig hos Keiser Wilhelm II som kjøpte mange av bildene hans og besøkte ham på sine Norgesreiser. Blomqvist
Håkon Gullvåg
Uten tittel (møte), 1997\nOlje på lerret, 150x100 cm Signert nede til høyre: Gullvåg\nSignert og datert bak på lerretet: Gullvåg 1997\nPROVENIENS Galleri Dobloug, Oslo Privat eie\nLITTERATUR Gunnar Sørensen: "Håkon Gullvåg" Oslo 1999 side 39 Øivind Storm Bjerke: Håkon Gullvåg, Trondheim Kunstmuseum 2001, variant avbildet side 57 Gunnar Sørensen: Håkon Gullvåg, 2002, variant avbildet side 77 og 78\nMaleriets motiv er hentet fra Håkon Gullvågs serie "The Picture of Dorian Grey" som er inspirert av Oscar Wildes roman med samme navn.\n"Det kunne altså virke tilfeldig at Gullvåg begynte å arbeide figurativt, men egentlig må dette ha fremstått for ham som et svært nærliggende alternativ. For enten man ser Gullvågs maleri som rene billedfantasier eller som formuleringer med utgangspunkt i litterære eller psykologiske betonede temaer, er det figuren som setter de billedmessige forløp i gang. Den synes å være de første som materialiseres i hans bilder, i den betydning at figuren utgjør en hovedforutsetning for billedrommet. Uten figurer oppstår ikke rommet, og uten rommet er det få muligheter til å utvikle scener og handlinger. Derfor er det figuren som gjerne fanger betrakterens oppmerksomhet først i hans bilder." Sørensen side 39 Blomqvist
Fredrik Raddum
"Man decomposing" 2008\nSpraymalt epoxy på skinnstol, HØYDE 93 LENGDE 140 BREDDE 89\nLITTERATUR K Kathleen Lillo-Stenberg, D2, 2015 Kistefos-Museet "Fall Out" Utstillingskatalog 2013. Avbildet side 65 Aros Århus Kunstmuseum "Get lost...." Utstillingskatalog 2011. Avbildet side 102\nUTSTILT "Fredrik Raddum", Galleri Brandstrup, Oslo 2008 "Get Lost" Aros Århus Kunstmuseum, 2011 "Fall Out" Kistefos-museet 2013\n"Humor er kjempeviktig for meg! Jeg mener kunst skal ønske en dialog med publikum, og da bruker jeg gjerne humor, farger, figurasjon og det tredimensjonale for å få kontakt med betrakteren. Folk kan gjerne le, men jeg håper latteren setter seg litt i halsen. Det er alltid noe annet bak humoren." Fredrik Raddum Blomqvist

Find address and telephone number to Blomqvist

Blomqvist
Blomqvist Kunsthandel as
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
T:+47 22 70 87 70
art@blomqvist.no