Göteborgs Auktionskammare

Göteborgs Auktionskammare is a family business based in Gothenburg, Sweden. They carry out online auctions every Sunday, with the opportunity to view the objects in their showroom in Gothenburg.

Göteborgs Auktionskammare evaluates estates, as well as individual objects.

Blog posts about "Göteborgs Auktionskammare"

Realised prices "Göteborgs Auktionskammare "

Räknemaskin, Josef Kihlberg, Maskinaffären Fyris Upsala
Med väska, mått ca 40 x 20 cm. Göteborgs Auktionskammare
Taklampa, 1950-tal
Med 3 ljuspunkter, fint skick, höjd 65 cm Göteborgs Auktionskammare
Nattduksbord, Carlström & Co Möbelfabrik
1 par, teak, smärre bruksslitage, märken på skivor, 47 x 32 cm, höjd 52 cm. Göteborgs Auktionskammare
Halvmodell, "The Clipper" Urban Ström
Monterad på planka, Höjd 82 cm. Göteborgs Auktionskammare
Vas, Carl Harry Stålhane
Stengods, litet nagg i mynningen, höjd 22 cm Göteborgs Auktionskammare
Göteborgs Auktionskammare has 2 objects in the categories.

Find address and telephone number to Göteborgs Auktionskammare

Göteborgs Auktionskammare
Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg