Södermanlands Auktionsverk

Blog posts about "Södermanlands Auktionsverk"

Realised prices "Södermanlands Auktionsverk "

SPEGEL med TRYMÅ, 1900-talets första hälft.
Trymå, längd 55,5 cm, bredd 25,5 cm, höjd 67,5 cm.\nSpegel, höjd 141 cm, bredd 48,5 cm.\nFasetterad glaskant. Södermanlands Auktionsverk
VÄGGPENDYL, nyrenässans.
Höjd ca 103 cm\nBredd ca 39 cm\nDjup ca 17,5 cm\n\nMed pendel. Södermanlands Auktionsverk
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. olja på pannå, signerad.
18 x 23 cm. Södermanlands Auktionsverk
CARL MALMSTEN. Fåtölj, "Husfadern".
Jubileumsmodell 1988 nr 357, brickmärkt i silver.\n\nTotal höjd ca 105 cm\nTotal bredd ca 67 cm\nRygghöjd ca 73 cm\nRyggbredd ca 50 cm\nSitthöjd ca 42 cm\nSittbredd ca 53 cm\nSittdjup ca 51 cm. Södermanlands Auktionsverk
VEVGRAMMOFON med tratt, 1900-talets första hälft.
Ek, plåttratt\nMärkt "2A", tratten är märkt "2"\nHöjd ca 66 cm, med tratt\nHöjd ca 28,5 cm, utan tratt\nTrattens höjd ca 62 cm\nTrattens max ø ca 33 cm\nBredd ca 32 cm\nDjup ca 42 cm. Södermanlands Auktionsverk
Södermanlands Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Södermanlands Auktionsverk