Södermanlands Auktionsverk

Blog posts about "Södermanlands Auktionsverk"

Realised prices "Södermanlands Auktionsverk "

TOALETTBORD / SMINKBORD.
Höjd ca 117,5 cm\nBordsytans höjd ca 73 cm\nBredd ca 83,5 cm\nDjup ca 42 cm. Södermanlands Auktionsverk
BADKARSSOFFA, gustaviansk stil, 1900-tal.
Längd ca 190 cm. Södermanlands Auktionsverk
SERVIS, 50 delar, Hackefors.
12 st tallrikar, ca ø 21 cm\n12 st assietter, ca ø 17 cm\n9 st djupa tallrikar, ca ø 20,5 cm\n2 st skålar, ca ø 21 cm, 8 cm hög\n12 st tallrikar, ca ø 25 cm\n1 st såssnipa, 10 cm hög\n1 st uppläggningsfat, längd ca 22,5 - 39 cm\n1 st kanna, ca 17 cm hög. Södermanlands Auktionsverk
AXEL TALLBERG. "Luffaren", etsning, signerad A. Tallberg.
Bildytans mått ca 16 x 11,5 cm\nRamens mått ca 33,5 x 27 cm. Södermanlands Auktionsverk
KARMFÅTÖLJ, 1900-tal.
Total höjd ca 77 cm\nTotal bredd ca 60 cm\nRygghöjd ca 47 cm\nRyggbredd ca 47 cm\nSitthöjd ca 40 cm\nSittbredd ca 50 cm\nSittdjup ca 53 cm. Södermanlands Auktionsverk
Södermanlands Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Södermanlands Auktionsverk