Blog posts about "Kalmar Auktionsverk"

Realised prices "Kalmar Auktionsverk "

TAKLAMPA, jugend, 1900-talets första del.
Driven koppar.\n5 ljuspunkter.\nHöjd 19 cm\nDiameter 46 cm. Kalmar Auktionsverk
KAPTENSLJUSSTAKE, mässing, 1900-tal.
Höjd ca 43 cm. Kalmar Auktionsverk
CYKEL Crescent, 26", 1900-talets andra hälft.
3 växlar, Märkt Världsmästarcykeln. Kalmar Auktionsverk
BORDSPENDYL, brons samt alabaster, 18/1900-tal.
Förgylld samt patinerad brons. Höjd 67 cm, bredd 29 cm. Kalmar Auktionsverk
HARE, uppstoppad, sent 1990-tal.
Monterad föreställande urtagen hare, knuten ögla i ena bakbenet.\nLängd: ca 87 cm. Kalmar Auktionsverk
Kalmar Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Kalmar Auktionsverk