Blog posts about "Kalmar Auktionsverk"

Realised prices "Kalmar Auktionsverk "

KONSTGLAS, möjligen Kosta, osignerad.
Höjd ca 27 cm. Kalmar Auktionsverk
OLAVI LAINE. Olja på duk, stilleben, signerad.
59 x 71 cm. Kalmar Auktionsverk
GULDFÖREMÅL, Ringar samt brosch, 18 k.
5 st ringar, 2 st med stenar samt brosch.\nVikt 21,9 gram. Kalmar Auktionsverk
HALSBAND, 3 st, bärnsten, 1900-tal.
Skulptur i bärnsten medföljer\n\nDe 2 kortare halsbanden med traditionell knytning. \nDet längre halsbandet med enkel knytning med nylonlina. Kalmar Auktionsverk
LODREGULATOR, tidigt 1900- tal, skuren dekor, svarvade detaljer.
Höjd 104 cm, bredd 51 cm. Kalmar Auktionsverk
Kalmar Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Kalmar Auktionsverk