Blog posts about "Kalmar Auktionsverk"

Realised prices "Kalmar Auktionsverk "

BÖCKER, 11 delar, kunglig litteratur, Exlibris Margareth "Maggie" Stephens, Ålshult.
Svenska Kungliga Autografer, 1944. \nFolke Bernadotte-människor jag mött.\nLovisa Ulrika av Olof Jägerskiöld.\nFredrik den store av L. Reiners.\nPrinsessan Maria- min kamp för tillvaron.\nSpelet kring drottningen, Py Sörman.\nLouise av Sverige-Norge av Anders Lundebeck.\nCarl Gustaf Tessin av Walfrid Holst.\nMitt livs historia- Marie, drottning av Rumänien.\nDrottning Victorias Arvinge av George Dangerfield.\nMadame de Pompadour- kunglig älskarinna. Kalmar Auktionsverk
ARUP JENSEN. Stadsvy Köpenhamn, olja på duk, signerad Arup Jensen.
65 X 57,5 cm. Kalmar Auktionsverk
EBBE EBEHARDSSON. Slipsten, olja på duk, 1900-talets andra hälft.
98 X 70 cm. Kalmar Auktionsverk
TUMLARE, 4 st, silver samt mässing, Växjö, 1700-tal.
2 tumlare, silver, invändigt med förgyllning, Växjö, 1798, möjligen Jonas Arbman, höjd 37 mm, diameter 55 mm\n\n2 tumlare, mässing. Kalmar Auktionsverk
TAKLAMPA, möjligen Bergboms, 1960/70-tal.
Mässingsfärgad metall.\nDiameter ca 45 cm. Kalmar Auktionsverk
Kalmar Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Kalmar Auktionsverk