Blog posts about "Kalmar Auktionsverk"

Realised prices "Kalmar Auktionsverk "

LISA BAUER. Skål på fot, Kosta, signerad, 1900-talets andra hälft.
graverad dekor med Linnéor. \nHöjd 19 cm\nBredd ca 20 cm\nDjup 14 cm\nLigger i originalträlåda på blå sammet. Kalmar Auktionsverk
LODREGULATOR, Junghans, 18/1900-tal.
Höjd 103, bredd 34 cm. Kalmar Auktionsverk
VAS samt SKÅL, glas, Kosta Boda, signerad.
Vas, Höjd 25 cm\nSkål, Höjd 10 cm. Kalmar Auktionsverk
LJUSSTAKE samt VAS, 2 delar, keramik, Rörstrand och Cauldon, England.
Höjd 14 cm samt 35 cm. Kalmar Auktionsverk
SVEN SVENSSON. Ölandsmotiv, olja på duk, signerad.
34 x 49 cm. Kalmar Auktionsverk
Kalmar Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Kalmar Auktionsverk