Blog posts about "Kalmar Auktionsverk"

Realised prices "Kalmar Auktionsverk "

SILVERDOSA, nielloteknik, Ryssland, 1800-tal.
Längd 6,5, Bredd 4, Höjd 3 cm. \nInvändig förgyllning. \nStämplad inuti, såväl i bottnen som i locket bl a "84" resp "1858". Svensk importstämpel.\nDosans vikt 78 g. Kalmar Auktionsverk
SNAPSGLAS, 6 st, 1900-tal.
Höjd 7,5 cm. Kalmar Auktionsverk
GULDFÖREMÅL, Guld, 18 k.
Hänge samt örhänge med slipade stenar.\nSammanlagd vikt 8,1 gram. Kalmar Auktionsverk
KONSTGLAS, vas, Micke Johansson, Pukeberg, signerad, 2004.
Höjd 21,5 cm. Kalmar Auktionsverk
VASER, 2 st, glas, Reijmyre.
Höjd 15 cm och 18 cm. Kalmar Auktionsverk
Kalmar Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Kalmar Auktionsverk