Blog posts about "Kalmar Auktionsverk"

Realised prices "Kalmar Auktionsverk "

BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Tilgmans, 1900-talets mitt.
Höjd mellan 19-24 cm. Kalmar Auktionsverk
LJUSSTAKAR, 1 par, WMFN, Tyskland, 1800-tal.
Gustaviansk stil, fylld fot. Med gravyr "Olof Julafton 1897", Höjd: 18 cm. Kalmar Auktionsverk
SAMLING FRIMÄRKEN, Sverige.
Frimärksmarkulatur 1950/60-tal.\n7 kartonger samt 1 blandad utländska. Kalmar Auktionsverk
LJUSKRONA, 1900-tal.
Förgylld mässing.\nHöjd 50 cm \nDiameter 50 cm. Kalmar Auktionsverk
PARTI konst, signerad och daterad, Hoflund 1922, Lindholm 1936.
"Italia", Ivan Hoflund, tusch, 31,5x36,5 cm.\n"Räpplinge", Edvin Lindholm-Huge, tusch, 43x57 cm. Kalmar Auktionsverk
Kalmar Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Kalmar Auktionsverk