Blog posts about "Kalmar Auktionsverk"

Realised prices "Kalmar Auktionsverk "

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Stadsmotiv, olja på pannå, signerad Tull.
45 x 37 cm. Kalmar Auktionsverk
PORSLIN, Rörstrand, 5 delar.
Kaffekanna, Höjd 21,5 cm.\nSyltburk, Höjd 15 cm. Diameter 13,5 cm.\nMjölkkanna, Höjd 16 cm.\nVattenkanna, Höjd 16 cm.\nBurk med lock, Höjd 11 cm. Diameter 14,5 cm.\n3 stämplade Rörstrand. 1 Stämplad Gustavsberg och 1 stämplad Bo Fajans. Kalmar Auktionsverk
MAY K LEON. Rökpaus i bastun, färglitografi, signerad o numrerad.
No: 216/290\nBildstorlek 20 X 17 cm. Kalmar Auktionsverk
TRÄDGÅRDSSOFFA, trä, 19/2000-tal.
Förpackningens Längd 152 cm. Kalmar Auktionsverk
SOFFA, gustaviansk, 1700-tal.
Högklassigt arbete.\nLängd 175 cm \nBredd 61 cm \nRygghöjd 85 cm. Kalmar Auktionsverk
Kalmar Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Kalmar Auktionsverk