Auktionshuset Thelin & Johansson

Auktionshuset Thelin & Johansson is an auction house based in Oskarshamn, Sweden. They continuously host online auctions and provide a service for clients who want to sell entire estates. You are welcome to contact them for more information.

Objects "Auktionshuset Thelin & Johansson"

Blog posts about "Auktionshuset Thelin & Johansson"

Realised prices "Auktionshuset Thelin & Johansson "

KONSTGLAS, 6 delar, Göte Augustsson, Ruda Glasbruk, 1960-tal.
4 delar "Turkos", högsta höjd 18 cm.\n2 vaser, provutgåvor, högsta höjd 10 cm. Auktionshuset Thelin & Johansson
SMÖRKÄRNOR, STÅNKOR, samt SMÖRBYTTOR, 8 delar, 18/1900-tal.
Smörkärnor, (2), höjd 100 cm, samt 60 cm.\nStånkor, (4), högsta höjd ca 40 cm.\nSmörbyttor, (2), högsta höjd 17 cm, 26 x 22 cm. Auktionshuset Thelin & Johansson
INDUSTRILAMPA golv, byggelampa, Norrsken Metall AB Skellefteå 60-tal.
Höjd 126 cm, diameter fot 48 cm.\nLampa diameter 29 cm. Auktionshuset Thelin & Johansson
KAFFESERVIS, 38 delar, porslin, "Maria Björnbär", Rosenthal, Tyskland.
18 koppar, 17 fat, 1 kaffekanna, 1 mjölkkanna samt 1 sockerskål. Auktionshuset Thelin & Johansson
SNURRFÅTÖLJER. ett par, 1900-talets andra hälft.
Rött skinn.\nHöjd ca 100 cm.\nBredd ca 72 cm. Auktionshuset Thelin & Johansson

Find address and telephone number to Auktionshuset Thelin & Johansson

Köpmangatan 2B
57230 Oskarshamn
T: 0491-16000
info@thelinjohansson.se