Auktionshuset Thelin & Johansson

Auktionshuset Thelin & Johansson is an auction house based in Oskarshamn, Sweden. They continuously host online auctions and provide a service for clients who want to sell entire estates. You are welcome to contact them for more information.

Objects "Auktionshuset Thelin & Johansson"

Blog posts about "Auktionshuset Thelin & Johansson"

Realised prices "Auktionshuset Thelin & Johansson "

STEKFAT (3), 1800-tal.
Rörstrand, 52 x 40 cm.\nFord Callinor & Co, "Rhine", 49 x 40 cm.\nOtydligt stämplad, troligen Tjeckoslovakien, 49,5 x 36,5 cm. Auktionshuset Thelin & Johansson
CHEVROLET G20, 1984.
Registreringsnummer: NLB 460.\nImporterad från USA 1988.\nBensin.\nAutomat.\nSkattebefriad.\nBesiktigad tom 2014-02-28.\nVinterdäck medföljer.\n\nSäljes för dödsbos räkning. Auktionshuset Thelin & Johansson
FIGURIN, porslin, flicka som syr, Royal Copenhagen.
Höjd: 15 cm. Auktionshuset Thelin & Johansson
SYBORD, teak, 1900-talets mitt.
På hjul. Höjd 53 cm, bredd 35 cm, djup 60 cm. Auktionshuset Thelin & Johansson
RAKSPEGEL med låda, 1800-tal.
Diameter 52, höjd 143 cm. Auktionshuset Thelin & Johansson

Find address and telephone number to Auktionshuset Thelin & Johansson

Köpmangatan 2B
57230 Oskarshamn
T: 0491-16000
info@thelinjohansson.se