Herrljunga Auktionsverk

Blog posts about "Herrljunga Auktionsverk"

Realised prices "Herrljunga Auktionsverk "

PORSLIN 5 delar, 2 st muggar Monamie, 2kopp med fat Gröna Anna, vas, Rörstrand.
Muggar 2 st höjd 10,5 cm, diameter 9 cm\nKaffekoppar med fat 2st höjd 96 cm, diameter 7,5 cm, fat diameter 13,5 cm\nVas höjd 8,5 cm, diameter 5,5 cm. Herrljunga Auktionsverk
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. olja på duk, mor och son, signerad Falk.
bildmått, 65 x 45 cm. Herrljunga Auktionsverk
MATSALSBORD, 3 iläggskivor, sent 1900-tal.
Höjd 75, diameter 110, total längd 254, iläggsskiva bredd 48 cm, passande för 8 stolar, antikmålat, klamrar ej monterade. Herrljunga Auktionsverk
GLAS, 15 st, Helgaslipade.
7 st likörglass, höjd 12 cm, diameter 6,5 cm\n8 st snapsglas, höjd 14 cm, diameter 5 cm. Herrljunga Auktionsverk
TRÄSKULPTURER, kakelsättare signerad E Pettersson och vedhuggare, monogramsignerad GL.
vedhuggare, höjd 18 cm, 10,5 x 7 cm\nkakelsättare, 15 cm, 17 x 10 cm. Herrljunga Auktionsverk
Herrljunga Auktionsverk has 0 objects in the categories.

Find address and telephone number to Herrljunga Auktionsverk

Herrljunga Auktionsverk
Verkstadsgatan 11F
524 31 Herrljunga