Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtland Auktionsbyrå is a family business run by Ronny Hopstadius. Jämtland Auktionsbyrå’s appraisers have extensive experience in folklore items from Jämtland, fine art objects, silver, forestry and agricultural machines and equipment. Jämtland Auktionsbyrå conducts hammer auctions and farm sales during the weekends and weekdays. They also conduct online auctions, with new auctions every week.

Objects "Jämtlands Auktionsbyrå"

Signerad W. Möller - Olja på duk - Havet

Signerad W. Möller - Olja på duk - Havet Sedvanligt bruksslitage förekommer. Skador på ram. Se bilder. Rammått: 60 x 80 cm Bildmått: 47 x 67 cm Vikt: 3 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Signerad W. Möller - Olja på duk - Havet Sedvanligt bruksslitage förekommer. Skador på ram. Se bilder. Rammått: 60 x 80 cm Bildmått: 47 x 67 cm Vikt: 3 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

2 st. Kaffepannor & Fotogenlampa - Koppar

2 st. Kaffepannor & Fotogenlampa - Koppar Bruksslitage så som missfärgningar, repor och bucklor. Se bilder. Mått kopparpanna: Höjd: 19 cm Bredd: 24 cm Diameter: 16 cm Vikt: 1,94 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som missfärgningar, repor och bucklor. Se bilder. Mått kopparpanna: Höjd: 19 cm Bredd: 24 cm Diameter: 16 cm Vikt: 1,94 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

Paret Ljusstakar i Glas - 1900-talets andra hälft

Paret Ljusstakar i Glas - 1900-talets andra hälft Bruksslitage så som små repor, i övrigt mycket bra skick. Se bilder. Höjd: 20 cm Bredd fot: 8,5 cm Diameter ljushållare: 22 mm Vikt: 0,88 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som små repor, i övrigt mycket bra skick. Se bilder. Höjd: 20 cm Bredd fot: 8,5 cm Diameter ljushållare: 22 mm Vikt: 0,88 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

Parti föremål i Trä - Näverkorg - Skål - Askar m.m.

Parti föremål i Trä - Näverkorg - Skål - Askar m.m. Bruksslitage så som repor, missfärgningar och skador i trä. Se bilder. Mått största korgen: Höjd: 16 cm Bredd: 30 cm Djup: 16 cm Vikt: 3,15 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som repor, missfärgningar och skador i trä. Se bilder. Mått största korgen: Höjd: 16 cm Bredd: 30 cm Djup: 16 cm Vikt: 3,15 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

Einar Hagnestad - Inramat tryck

Einar Hagnestad - Inramat tryck Einar Hagnestad, född 1912 i Östersund, död 2001, var en svensk konstnär, tecknare och formgivare. Sedvanligt bruksslitage förekommer. Se bilder. Rammått: 53,5 x 52 cm Bildmått: 51,5 x 50 cm Vikt: 1,25 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Einar Hagnestad - Inramat tryck, Einar Hagnestad, född 1912 i Östersund, död 2001, var en svensk konstnär, tecknare och formgivare. Sedvanligt bruksslitage förekommer. Se bilder. Rammått: 53,5 x 52 cm Bildmått: 51,5 x 50 cm Vikt: 1,25 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

10 st. Servisdelar - "Blå Blom" - Gefle

10 st. Servisdelar - "Blå Blom" - Gefle Bruksslitage så som nagg, krackelering i glasyr och missfärgningar. Se bilder. 6 st. flata tallrikar med diametern: 24 cm 3 st. djupa tallrikar med diametern: 19,5 cm Soppterrin med höjden: 16 cm och diametern: 16 cm Vikt: 4,5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, 10 st. Servisdelar - "Blå Blom" - Gefle, Bruksslitage så som nagg, krackelering i glasyr och missfärgningar. Se bilder. 6 st. flata tallrikar med diametern: 24 cm 3 st. djupa tallrikar med diametern: 19,5 cm Soppterrin med höjden: 16 cm och diametern: 16 cm Vikt: 4,5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 12d 1h

2 st. Väckarklockor - Westclox - av äldre modell

2 st. Väckarklockor - Westclox Ena klockan är Westclox, den andra är omärkt. Westclox klockan går att vrida upp, kan ej garantera att den går eller håller tiden. Den andra klockan fungerar ej. Bruksslitage så som skda i trä, repor och missfärgningar. Se bilder. Mått klocka i plåt: Höjd: 11 cm Diameter urtavla: 9 cm Vikt: 0,48 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Ena klockan är Westclox, den andra är omärkt. Westclox klockan går att vrida upp, kan ej garantera att den går eller håller tiden. Den andra klockan fungerar ej. Bruksslitage så som skda i trä, repor och missfärgningar. Se bilder. Mått klocka i plåt: Höjd: 11 cm Diameter urtavla: 9 cm Vikt: 0,48 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

Rölakan / Röllakanmatta - 198 x 180 cm

Rölakan / Röllakanmatta - 198 x 180 cm Bruksslitage så som fläckar och slitage i fransar. Mattan säljes otvättad. Se bilder. Längd: 198 cm Bredd: 180 cm Vikt: 5,15 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som fläckar och slitage i fransar. Mattan säljes otvättad. Se bilder. Längd: 198 cm Bredd: 180 cm Vikt: 5,15 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

Resväska - Units travel

Resväska - Units travel Bruksslitage så som smuts fläckar och repor. Se bilder. Höjd: 60 cm Bredd: 41 cm Djup: 26 cm Vikt: 3,5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som smuts fläckar och repor. Se bilder. Höjd: 60 cm Bredd: 41 cm Djup: 26 cm Vikt: 3,5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

2 st. Böcker - Samlade teckningar - A. Engström

2 st. Böcker - Samlade teckningar - A. Engström Bruksslitage så som nötta kanter. Se bilder. Höjd: 19 cm Bredd: 13 cm Djup: 3 cm Vikt: 1,15 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som nötta kanter. Se bilder. Höjd: 19 cm Bredd: 13 cm Djup: 3 cm Vikt: 1,15 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

Askfat i gjutjärn - Barkningsanläggningar Vattenturbiner

Askfat i gjutjärn - Barkningsanläggningar Vattenturbiner Höjd: 3 cm Diameter: 15cm Vikt: 1,7 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Höjd: 3 cm Diameter: 15cm Vikt: 1,7 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

Figurin i gips - Hawaii - Hawiianska - 1960 tal Retro

Figurin i gips - Hawaii - Hawiianska Bruksslitage så som färgavskav på figurinens fötter. Se bilder. Höjd: 36 cm Bredd: 28 cm Djup: 20 cm Vikt: 2,58 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som färgavskav på figurinens fötter. Se bilder. Höjd: 36 cm Bredd: 28 cm Djup: 20 cm Vikt: 2,58 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

36 st. Servisdelar - China Import

36 st. Servisdelar - China Import Bruksslitage så som nagg på en av kopparna och repor. Se bilder. 14 st. koppar med höjden: 6 cm och diametern: 7 cm 14 st. fat med diametern: 13 cm 8 st. assietter med diametern: 17 cm Vikt: 5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som nagg på en av kopparna och repor. Se bilder. 14 st. koppar med höjden: 6 cm och diametern: 7 cm 14 st. fat med diametern: 13 cm 8 st. assietter med diametern: 17 cm Vikt: 5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

Javascript är inaktiverat.

Resväska med Kodlås - Samsonite Bruksslitage så som repor och färgavskav. Se bilder. Koden är 000 Höjd: 75 cm Bredd: 54 cm Djup: 30 cm Vikt: 6 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Resväska med Kodlås - Samsonite, Bruksslitage så som repor och färgavskav. Se bilder. Koden är 000 Höjd: 75 cm Bredd: 54 cm Djup: 30 cm Vikt: 6 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 5d 1h

2 st. Lådor i trä - Sockerlådor - SSA Bitsocker - Vintage

2 st. Lådor i trä - Sockerlådor - SSA Bitsocker - Vintage Bruksslitage så som skador i trä, missfärgningar och smuts. Handtag i olika material är ditsastta. Se bilder. Höjd: 26 cm Bredd: 68 cm Djup: 23 cm Vikt: 5,65 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som skador i trä, missfärgningar och smuts. Handtag i olika material är ditsastta. Se bilder. Höjd: 26 cm Bredd: 68 cm Djup: 23 cm Vikt: 5,65 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 8d 1h

Blog posts about "Jämtlands Auktionsbyrå"

Realised prices "Jämtlands Auktionsbyrå "

Find address and telephone number to Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtlands Auktionsbyrå
Fritzhemsgatan 62
832 44 Frösön

T: 063-12 35 56 butik
070-249 63 53 inköpsansvarig
info@jabab.se