Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtland Auktionsbyrå is a family business run by Ronny Hopstadius. Jämtland Auktionsbyrå’s appraisers have extensive experience in folklore items from Jämtland, fine art objects, silver, forestry and agricultural machines and equipment. Jämtland Auktionsbyrå conducts hammer auctions and farm sales during the weekends and weekdays. They also conduct online auctions, with new auctions every week.

Objects "Jämtlands Auktionsbyrå"

Bokhylla m. Vitrinskåp - 1960- 1970-tal - Teak

Bokhylla m. Vitrinskåp - 1960- 1970-tal - Teak Bruksslitage i form av repor och skav, men möbeln ger ett bra helhetsintryck. Höjd:174cm Bredd:totalt 163cm ( 55 + 108 cm) Djup:33cm överdel 45 cm nederdel OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage i form av repor och skav, men möbeln ger ett bra helhetsintryck. Höjd:174cm Bredd:totalt 163cm ( 55 + 108 cm) Djup:33cm överdel 45 cm nederdel, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 8d 8h

Oanvänt Elitfönster - 13,5/12,5 - Aluminiumbeklätt

Oanvänt Elitfönster - 13,5/12,5 - Aluminiumbeklätt Bruksslitage i form av enstaka repor och skav. Nytt och omonterat. Öppnas innåt. Höjd:125,5cm Bredd:135cm Djup:14cm Obs utlämning av detta objekt sker i Brynje 155 Östersund följ skylting från väg 87 fredagen den 31 Maj Kl 12-17 OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage i form av enstaka repor och skav. Nytt och omonterat. Öppnas innåt. Höjd:125,5cm Bredd:135cm Djup:14cm, Obs utlämning av detta objekt sker i Brynje 155 Östersund följ skylting från väg 87 fredagen den 31 Maj Kl 12-17, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Serverhylla / Serverskåp

Serverhylla / Serverskåp Ej funktionstestad. Höjd: 200 cm Bredd: 60 cm Djup: 80 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Ej funktionstestad. Höjd: 200 cm Bredd: 60 cm Djup: 80 cm, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 8h

Parti Gångjärn Vinkeljärn & Handtag m.m.

Parti Gångjärn Vinkeljärn & Handtag m.m. Bruksslitage så som färgfläckar, skavmärken och smuts. Se bilder vad som medföljer. Mått hyllkonsoler: Höjd: 35 cm Djup: 30 cm Vikt: 11 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Parti Gångjärn Vinkeljärn & Handtag m.m. Bruksslitage så som färgfläckar, skavmärken och smuts. Se bilder vad som medföljer. Mått hyllkonsoler: Höjd: 35 cm Djup: 30 cm Vikt: 11 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 8h

Arnold William Pedersen - Olja på duk

Arnold William Pedersen - Olja på duk Arnold William Pedersen var född 1912. Sedvanligt slitage så som färgavskav och repor förekommer på ramen. Se bilder. Rammått: 56 x 66 cm Bildmått: 48,5 x 59,5 cm Vikt: 1,62 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Arnold William Pedersen var född 1912. Sedvanligt slitage så som färgavskav och repor förekommer på ramen. Se bilder. Rammått: 56 x 66 cm Bildmått: 48,5 x 59,5 cm Vikt: 1,62 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 8h

Erik Hemmingsson 1963 - Inglasad akvarell - Jämtland

Erik Hemmingsson 1963 - Inglasad akvarell Erik Hemmingsson var född 1899 i i byn Skärvången norr om Föllinge i Jämtland. död 1977. Bruksslitage så som skavmärken på ram, i övrigt bra skick. Se bilder. Rammått: 52 x 50 cm Bildmått: 37 x 37 cm Vikt: 1,36 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Erik Hemmingsson 1963 - Inglasad akvarell, Erik Hemmingsson var född 1899 i i byn Skärvången norr om Föllinge i Jämtland. död 1977. Bruksslitage så som skavmärken på ram, i övrigt bra skick. Se bilder. Rammått: 52 x 50 cm Bildmått: 37 x 37 cm Vikt: 1,36 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 8h

Fönster - Fast - 9/13 - Elitfönster

Fönster - Fast - 9/13 - Elitfönster Bruksslitage i form av skav och urslag i träet. Höjd:128,5cm Bredd:88cm Djup:10,5cm Obs utlämning av detta objekt sker i Brynje 155 Östersund följ skylting från väg 87 fredagen den 31 Maj Kl 12-17 OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Höjd:128,5cm Bredd:88cm Djup:10,5cm, Obs utlämning av detta objekt sker i Brynje 155 Östersund följ skylting från väg 87 fredagen den 31 Maj Kl 12-17, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Parti Badrumstillbehör - Blandare - Rör - Packningar m.m.

Parti Badrumstillbehör - Blandare - Rör - Packningar m.m. Rören är oanvända. Bruksslitage så som repor och smuts. Se bilder vad som medföljer. Mått plåtlåda: Höjd: 4,5 cm Bredd: 28,5 cm Djup: 15 cm Vikt: 8 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Rören är oanvända. Bruksslitage så som repor och smuts. Se bilder vad som medföljer. Mått plåtlåda: Höjd: 4,5 cm Bredd: 28,5 cm Djup: 15 cm Vikt: 8 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 8h

Grättingetrapp - Industritrapp -Perfekt till trädgårdsdammen

Grättingetrapp - Industritrapp -Perfekt till trädgårdsdammen Stadiga, bruksspår förekommer. Obs utlämning av detta objekt sker i Brynje 155 Östersund följ skylting från väg 87 fredagen den 31 Maj Kl 12-17 Höjd:Ca 185cm Bredd:Ca90cm Längd:Ca245cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Grättingetrapp - Industritrapp -Perfekt till trädgårdsdammen, Stadiga, bruksspår förekommer. Obs utlämning av detta objekt sker i Brynje 155 Östersund följ skylting från väg 87 fredagen den 31 Maj Kl 12-17, Höjd:Ca 185cm Bredd:Ca90cm Längd:Ca245cm, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

4 st. Trallor - Rullvagnar - 18,6 kg st.

4 st. Trallor - Rullvagnar - 18,6 kg st. Bruksslitage så som smuts och färgavskav. Se bilder. Höjd: 24 cm Bredd: 40 cm Djup: 40 cm Vikt: 74,6 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som smuts och färgavskav. Se bilder. Höjd: 24 cm Bredd: 40 cm Djup: 40 cm Vikt: 74,6 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 8h

Parti Silvermynt - 121 g

Parti Silvermynt - 121 g Bruksslitage så som missfärgningar. Se bilder vilka mynt som medföljer. Diameter största myntet: 3,5 cm Vikt: 121 g OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Parti Silvermynt - 121 g, Bruksslitage så som missfärgningar. Se bilder vilka mynt som medföljer. Diameter största myntet: 3,5 cm Vikt: 121 g, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 8h

Thorvald Rygaard - Olja på duk Danmark Sverige

Thorvald Rygaard - Olja på duk Thorvald Frank Rygaard född 1872 i Sakskøbing, Danmark, död 1939 i Norrköping, var en dansk-svensk målare och gallerist. Sedvanligt slitage så som färgavskav och repor förekommer på ramen. Se bilder. Rammått: 54 x 75 cm Bildmått: 46,5 x 67 cm Vikt: 1,9 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Thorvald Frank Rygaard född 1872 i Sakskøbing, Danmark, död 1939 i Norrköping, var en dansk-svensk målare och gallerist. Sedvanligt slitage så som färgavskav och repor förekommer på ramen. Se bilder. Rammått: 54 x 75 cm Bildmått: 46,5 x 67 cm Vikt: 1,9 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 8h

Dammsugare - Nilfisk Aero 20

Dammsugare - Nilfisk Aero 20 Dammsugaren fungerar. Bruksslitage så som repor och smuts. Se bilder. Höjd: 48 cm Bredd: 32 cm Djup: 35 cm Vikt: 7,18 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Dammsugaren fungerar. Bruksslitage så som repor och smuts. Se bilder. Höjd: 48 cm Bredd: 32 cm Djup: 35 cm Vikt: 7,18 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 8h

3 st. Pallar med kromade ben & Träsits

3 st. Pallar med kromade ben & Träsits Bruksslitage så som saknad av fötter, repor och fläckar. Se bilder. Höjd: 6,5 cm Bredd: 30,5 cm Diameter: 30 cm Vikt: 5,6 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som saknad av fötter, repor och fläckar. Se bilder. Höjd: 6,5 cm Bredd: 30,5 cm Diameter: 30 cm Vikt: 5,6 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 8h

2 st. Trallor - Rullvagnar

2 st. Trallor - Rullvagnar Bruksslitage så som rost, repor och smuts. Se bilder. Höjd: 16,5 cm Bredd: 62,5 cm Djup: 41,5 cm Vikt: 10,3 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som rost, repor och smuts. Se bilder. Höjd: 16,5 cm Bredd: 62,5 cm Djup: 41,5 cm Vikt: 10,3 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 8h

Blog posts about "Jämtlands Auktionsbyrå"

Realised prices "Jämtlands Auktionsbyrå "

Find address and telephone number to Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtlands Auktionsbyrå
Fritzhemsgatan 62
832 44 Frösön

T: 063-12 35 56 butik
070-249 63 53 inköpsansvarig
info@jabab.se