Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtland Auktionsbyrå is a family business run by Ronny Hopstadius. Jämtland Auktionsbyrå’s appraisers have extensive experience in folklore items from Jämtland, fine art objects, silver, forestry and agricultural machines and equipment. Jämtland Auktionsbyrå conducts hammer auctions and farm sales during the weekends and weekdays. They also conduct online auctions, with new auctions every week.

Objects "Jämtlands Auktionsbyrå"

Javascript är inaktiverat.

Bricka i mässing - Arvika konstsmide Bruksslitage så som fläckar & repor. Se bilder. Höjd: 3 cm Bredd: 47,5 cm Djup: 31 cm Vikt: 1,1 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bricka i mässing - Arvika konstsmide, Bruksslitage så som fläckar & repor. Se bilder. Höjd: 3 cm Bredd: 47,5 cm Djup: 31 cm Vikt: 1,1 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Checkskrivare - Todd Protectograph - Model No. 25 - Vintage Ej funktionstestad. Bruksslitage så som fläckar & repor. Se bilder. Höjd: 21,5 cm Bredd: 14,5 cm Djup: 20 cm Vikt: 3,15 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Checkskrivare - Todd Protectograph - Model No. 25 - Vintage, Ej funktionstestad. Bruksslitage så som fläckar & repor. Se bilder. Höjd: 21,5 cm Bredd: 14,5 cm Djup: 20 cm Vikt: 3,15 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Skrivbord med en låda i sargen - Allmoge - 1800-tal Bruksslitage så som repor, fläckar, kantstött, skador i kant på låda. Se bilder. Höjd: 74 cm Bredd: 87 cm Djup: 65 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Skrivbord med en låda i sargen - Allmoge - 1800-tal, Bruksslitage så som repor, fläckar, kantstött, skador i kant på låda. Se bilder. Höjd: 74 cm Bredd: 87 cm Djup: 65 cm, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Laggad tunna i trä - 1800-tal Har troligen använts att ha färg i. Laggband i metall. Bruksslitage så som smuts, rost, sprickor. Behöver blötläggas för att hålla tätt, har torkat isär. Se bilder. Höjd: 71 cm Övre diameter: 44 cm Vikt: 20,4 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Laggad tunna i trä - 1800-tal, Har troligen använts att ha färg i. Laggband i metall. Bruksslitage så som smuts, rost, sprickor. Behöver blötläggas för att hålla tätt, har torkat isär. Se bilder. Höjd: 71 cm Övre diameter: 44 cm Vikt: 20,4 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Antika skidor i trä - Längdåkning Bruksslitage så som repor, skador i trä & fläckar. Se bilder. Längd: 245 cm Bredd: 10 cm Vikt: 4,4 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Antika skidor i trä - Längdåkning, Bruksslitage så som repor, skador i trä & fläckar. Se bilder. Längd: 245 cm Bredd: 10 cm Vikt: 4,4 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Antik kontorsstol i trä - Höj- och sänkbar - Tidigt 1900-tal Karmstol helt i trä. Går att snurra upp och ner samt har en gungfunktion tackvare de rejäla fjädrarna under. Bruksslitage så som sprickor och fläckar, se bilder. Höjd: 94 cm Bredd: 58,5 cm Djup: 47 cm Vikt: 16 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Antik kontorsstol i trä - Höj- och sänkbar - Tidigt 1900-tal, Karmstol helt i trä. Går att snurra upp och ner samt har en gungfunktion tackvare de rejäla fjädrarna under. Bruksslitage så som sprickor och fläckar, se bilder. Höjd: 94 cm Bredd: 58,5 cm Djup: 47 cm Vikt: 16 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Stol med förvaring - Gustaviansk stil - Trä Bruksslitage så som repor finns, se bilder. Höjd: 98 cm Sitthöjd: 45 cm Bredd: 43 cm Djup: 47 cm Vikt: 5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Stol med förvaring - Gustaviansk stil - Trä, Bruksslitage så som repor finns, se bilder. Höjd: 98 cm Sitthöjd: 45 cm Bredd: 43 cm Djup: 47 cm Vikt: 5 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Järngryta - Trebent kittel - Första delen av 1900-talet Bruksslitage så som rost, missfärgningar, "naggar" i överkant Höjd: 32,5 cm Övre diameter: 48 cm Vikt: 29 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Järngryta - Trebent kittel - Första delen av 1900-talet, Bruksslitage så som rost, missfärgningar, "naggar" i överkant, Höjd: 32,5 cm Övre diameter: 48 cm Vikt: 29 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Zinkhink - Hink i zink - 15 liter - Vintage Inga synliga hål. Bruksslitage så som fläckar, smuts, missfärgningar. Se bilder. Höjd: 33,5 cm (exkl. handtag) Övre diameter: 31 cm Bottens diameter: 23 cm Vikt: 1,6 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Inga synliga hål. Bruksslitage så som fläckar, smuts, missfärgningar. Se bilder. Höjd: 33,5 cm (exkl. handtag) Övre diameter: 31 cm Bottens diameter: 23 cm Vikt: 1,6 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Stort glaserat krus med lock - 10 liter - 1980 Locket har lagningar och kruset har nagg, se bilder. Höjd: 36 cm Bredd: 29,5 cm Öppningens diameter: 15,5 cm Vikt: 12,05 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Locket har lagningar och kruset har nagg, se bilder. Höjd: 36 cm Bredd: 29,5 cm Öppningens diameter: 15,5 cm Vikt: 12,05 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Hi-Fi Telefunken - C488S - Germany - Vintage - Rep. objekt Bruksslitage så som repor, fläckar & smuts. Reparationsobjekt då den är trasig & orsakar att proppar går. Höjd: 38 cm Bredd: 65 cm Djup: 29 cm Vikt: 14,2 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Hi-Fi Telefunken - C488S - Germany - Vintage - Rep. objekt, Bruksslitage så som repor, fläckar & smuts. Reparationsobjekt då den är trasig & orsakar att proppar går. Höjd: 38 cm Bredd: 65 cm Djup: 29 cm Vikt: 14,2 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Kamin - Norrahammars bruk - Gjutnär - No 300 Brukssslitage så som rost, fläckar. Se bilder. Obs ej funktionstestad Höjd: 90 cm Bredd: 45 cm Djup: 34 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Kamin - Norrahammars bruk - Gjutnär - No 300, Brukssslitage så som rost, fläckar. Se bilder. Obs ej funktionstestad Höjd: 90 cm Bredd: 45 cm Djup: 34 cm, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Jämtlänsk Allmoge - Allmoge - EPS Bruksslitage så som repor. Se bilder. Längd: 66 cm Bredd: 10,5 cm Vikt: 0,1 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Jämtlänsk Allmoge - Allmoge - EPS, Bruksslitage så som repor. Se bilder. Längd: 66 cm Bredd: 10,5 cm Vikt: 0,1 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Kökssoffa - Allmoge - Utdragbar bäddel Bruksslitage så som färgavskav, repor, fläckar. Se bilder. Höjd: 79 cm Sitthöjd: 46 cm Bredd: 190 cm Djup: 63 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Kökssoffa - Allmoge - Utdragbar bäddel, Bruksslitage så som färgavskav, repor, fläckar. Se bilder. Höjd: 79 cm Sitthöjd: 46 cm Bredd: 190 cm Djup: 63 cm, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Javascript är inaktiverat.

Äldre registreringsskyltar - 5 st. - Plåt Bruksslitage så som repor, bucklor & fläckar. Se bilder. Höjd: 11,5 cm Bredd: 31,5/ 39/ 44,5 cm Vikt: 0,7 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Äldre registreringsskyltar - 5 st. - Plåt, Bruksslitage så som repor, bucklor & fläckar. Se bilder. Höjd: 11,5 cm Bredd: 31,5/ 39/ 44,5 cm Vikt: 0,7 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 8h

Blog posts about "Jämtlands Auktionsbyrå"

Realised prices "Jämtlands Auktionsbyrå "

Jämtlands Auktionsbyrå has 165 objects in the categories.

Find address and telephone number to Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtlands Auktionsbyrå
Fritzhemsgatan 62
832 44 Frösön

T: 063-12 35 56 butik
070-249 63 53 inköpsansvarig
info@jabab.se