Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtland Auktionsbyrå is a family business run by Ronny Hopstadius. Jämtland Auktionsbyrå’s appraisers have extensive experience in folklore items from Jämtland, fine art objects, silver, forestry and agricultural machines and equipment. Jämtland Auktionsbyrå conducts hammer auctions and farm sales during the weekends and weekdays. They also conduct online auctions, with new auctions every week.

Objects "Jämtlands Auktionsbyrå"

Javascript är inaktiverat.

6-lådig byrå - Ekfanér - 60-70-tal Bruksslitage finns som repor och fanérskador, se bilder. Kommer från en rökares hem, röklukt finns. Höjd:105 cm Bredd: 75,5 cm Djup: 37,5 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, 6-lådig byrå - Ekfanér - 60-70-tal, Bruksslitage finns som repor och fanérskador, se bilder. Kommer från en rökares hem, röklukt finns. Höjd:105 cm Bredd: 75,5 cm Djup: 37,5 cm, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Javascript är inaktiverat.

Lasse Åberg - Vinglas & Champagneglas - 8 delar 4 stycken vinglas, 30 cl, med motivnummer 8, 9, 13 och 15 4 stycken champagneglas, 20 cl, med motivnummer 1, 6, 7 och 8 Varje glas kommer i orginal presentförpackning. Mycket bra skick. Vikt: 1,95 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Lasse Åberg - Vinglas & Champagneglas - 8 delar, 4 stycken vinglas, 30 cl, med motivnummer 8, 9, 13 och 15 4 stycken champagneglas, 20 cl, med motivnummer 1, 6, 7 och 8 Varje glas kommer i orginal presentförpackning. Mycket bra skick. Vikt: 1,95 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 9d 18h

Javascript är inaktiverat.

Bokskåp - 1800-tal - Jämtland Skåpet har ålders- och bruksslitage. Färgen har "bubblor" och sprickor. Krönet är ej avtagbart. Nyckel medföljer. Höjd: 218 cm Bredd: 81 cm Djup: 45,5 cm, hylldjup 32 cm (mått som anges är tagna på bredaste stället på möbeln) OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bokskåp - 1800-tal - Jämtland, Skåpet har ålders- och bruksslitage. Färgen har "bubblor" och sprickor. Krönet är ej avtagbart. Nyckel medföljer. Höjd: 218 cm Bredd: 81 cm Djup: 45,5 cm, hylldjup 32 cm (mått som anges är tagna på bredaste stället på möbeln), OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Javascript är inaktiverat.

Stort parti Nysilver - Bestick - Äggkoppar Bruksslitage finns. Se bilder vad som ingår i partiet. Vikt: 4,85 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Stort parti Nysilver - Bestick - Äggkoppar, Bruksslitage finns. Se bilder vad som ingår i partiet. Vikt: 4,85 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Javascript är inaktiverat.

Parti gamla färg och oljekritor - J Fabers' - Pelikan Se bilder vad som ingår. Vikt:152 gram OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Parti gamla färg och oljekritor - J Fabers' - Pelikan, Se bilder vad som ingår. Vikt:152 gram, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 9d 18h

Javascript är inaktiverat.

Frackkostym - Nobel kläder - strl. 50-52 Frackjacka Nobel kläder. Total längd 119 cm, ärmlängd ca 68 cm Frackbyxor med vita hängslen. Längd 115 cm, midjemått ca 86 cm. Frackskjorta, Stenströms. Halsmått 40 cm Vit frackväst, Stenströms. Strl. 52 Svart väst. Säljs otvättad. Fläckar finns, se bilder. Vikt: 2,5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Frackjacka Nobel kläder. Total längd 119 cm, ärmlängd ca 68 cm Frackbyxor med vita hängslen. Längd 115 cm, midjemått ca 86 cm. Frackskjorta, Stenströms. Halsmått 40 cm Vit frackväst, Stenströms. Strl. 52 Svart väst. Säljs otvättad. Fläckar finns, se bilder. Vikt: 2,5 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 9d 18h

Javascript är inaktiverat.

Servisdelar 5 delar - Rococo - Gustafsberg - 1892-1930 Bruks- och åldersslitage finns. Glasyrsprickor, missfärgningar, en nagg på såsskålens undersida. Se bilder för egen bedömning. Mått såsskål: höjd 7 cm, bredd 20,5 cm, djup 14 cm Mått fat: bredd 22,7 cm, djup 15,2 cm Mått assiette: diameter 19 cm Mått djuptallrik: diameter 19 cm, höjd 3 cm Vikt: 1,65 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Servisdelar 5 delar - Rococo - Gustafsberg - 1892-1930, Bruks- och åldersslitage finns. Glasyrsprickor, missfärgningar, en nagg på såsskålens undersida. Se bilder för egen bedömning. Mått såsskål: höjd 7 cm, bredd 20,5 cm, djup 14 cm Mått fat: bredd 22,7 cm, djup 15,2 cm Mått assiette: diameter 19 cm Mått djuptallrik: diameter 19 cm, höjd 3 cm Vikt: 1,65 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Javascript är inaktiverat.

2 st uniformsgarnityrer - SJ - tidigt 1900 tal 1 st med Det bevingade hjulet och nationalkokard 1 st med Kungliga kronan och nationakokard Höjd:6 cm / 7,5 cm Bredd:7,5 cm / 7 6 cm Vikt:58 gram OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, 2 st uniformsgarnityrer - SJ - tidigt 1900 tal, 1 st med Det bevingade hjulet och nationalkokard 1 st med Kungliga kronan och nationakokard Höjd:6 cm / 7,5 cm Bredd:7,5 cm / 7 6 cm Vikt:58 gram, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 9d 18h

Javascript är inaktiverat.

Servisdelar - Blå Måsen - Royal Copenhagen - Bing & Gröndahl 1 Fat, modellnr 304, diameter 25,5 cm 1 sockerskål med lock, modellnr 593, höjd 10 cm 1 gräddkanna, modellnr 393, höjd 9 cm 12 assietter, modellnr 616 diameter 17,7 cm 11 kaffekoppar med 13 fat, modellnr 305. Höjd kopp 6,2 cm, diameter fat 13,7 cm Bra skick, endast lättare bruksslitage. En kaffekopp är sprucken. Vikt: 6,1 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Servisdelar - Blå Måsen - Royal Copenhagen - Bing & Gröndahl 1 Fat, modellnr 304, diameter 25,5 cm 1 sockerskål med lock, modellnr 593, höjd 10 cm 1 gräddkanna, modellnr 393, höjd 9 cm 12 assietter, modellnr 616 diameter 17,7 cm 11 kaffekoppar med 13 fat, modellnr 305. Höjd kopp 6,2 cm, diameter fat 13,7 cm, Bra skick, endast lättare bruksslitage. En kaffekopp är sprucken. Vikt: 6,1 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Javascript är inaktiverat.

Fotoframkallning - Kodak Bruksslitage, se bilder. Vet ej om settet är komplett. Mått låda: Längd: 34 cm Bredd: 28 cm Höjd: 5 cm Vikt: 3,5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Fotoframkallning - Kodak, Bruksslitage, se bilder. Vet ej om settet är komplett. Mått låda: Längd: 34 cm Bredd: 28 cm Höjd: 5 cm Vikt: 3,5 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Javascript är inaktiverat.

Certina - Guldklocka - 18K - Klockans totala vikt 23,7 gr Bra skick, glaset fint. Ej funktionstestat då det behöver nytt batteri. Längd: 18,5 cm Bredd på länk: 1 cm Urets diameter: 2,5 cm Vikt: 23,7 gr OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Certina - Guldklocka - 18K - Klockans totala vikt 23,7 gr, Bra skick, glaset fint. Ej funktionstestat då det behöver nytt batteri. Längd: 18,5 cm Bredd på länk: 1 cm Urets diameter: 2,5 cm Vikt: 23,7 gr, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Javascript är inaktiverat.

Matsalsmöbel - Bord & 8 stolar - Gustaviansk stil - 1900-tal Ovalt bord med 2 stycken iläggsskivor, 6 stycken stolar och 2 stycken karmstolar. Bordsskivan har en upphöjning, troligen en fuktskada, se bild. Stolarna och dess klädsel har bruksslitage. Kommer från en rökares hem, röklukt finns. Mått Bord Höjd: 73,5 cm Längd: 150 cm Längd med iläggsskivor: 260 cm Djup: 110 cm Mått på de 6 stycken stolarna Höjd: 95 cm Bredd: 47,5 cm Djup: 50 cm Sitthöjd: 46 cm Mått på de 2 st. karmstolarna Höjd: 95 cm Bredd: 53 cm Djup: 50 cm Sitthöjd: 46 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Matsalsmöbel - Bord & 8 stolar - Gustaviansk stil - 1900-tal, Ovalt bord med 2 stycken iläggsskivor, 6 stycken stolar och 2 stycken karmstolar. Bordsskivan har en upphöjning, troligen en fuktskada, se bild. Stolarna och dess klädsel har bruksslitage. Kommer från en rökares hem, röklukt finns. Mått Bord Höjd: 73,5 cm Längd: 150 cm Längd med iläggsskivor: 260 cm Djup: 110 cm, Mått på de 6 stycken stolarna Höjd: 95 cm Bredd: 47,5 cm Djup: 50 cm Sitthöjd: 46 cm, Mått på de 2 st. karmstolarna Höjd: 95 cm Bredd: 53 cm Djup: 50 cm Sitthöjd: 46 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Javascript är inaktiverat.

Smyckesskrin - Asiatiskt - 1900-tal Tre lådor att förvara smycken i. Översta lådan har ringhållare. Bruksslitage som mindre repor, kantstötningar finns. Höjd: 17,3 cm (exkl. handtag) Bredd: 13,7 cm Djup: 10,5 cm Vikt: 1,1 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Smyckesskrin - Asiatiskt - 1900-tal, Tre lådor att förvara smycken i. Översta lådan har ringhållare. Bruksslitage som mindre repor, kantstötningar finns. Höjd: 17,3 cm (exkl. handtag) Bredd: 13,7 cm Djup: 10,5 cm Vikt: 1,1 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Javascript är inaktiverat.

Trätupp - Träskulptur - 1900-tal Bruksslitage. Spricka ii ena sidan, se bild 1. Nött i näbb. Höjd: 28 cm Bredd: 20 cm Vikt: 0,45 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Trätupp - Träskulptur - 1900-tal, Bruksslitage. Spricka ii ena sidan, se bild 1. Nött i näbb. Höjd: 28 cm Bredd: 20 cm Vikt: 0,45 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Javascript är inaktiverat.

Golvur - Westminister Clocks - Denmark - 1900-tal 3 st lod och pendel medföljer. Har gått hos tidigare ägaren,men ej funktionstestad av oss. Bruksslitage finns. Höjd: 191 cm Bredd: 39,5 Djup: 25,5 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, 3 st lod och pendel medföljer. Har gått hos tidigare ägaren,men ej funktionstestad av oss. Bruksslitage finns. Höjd: 191 cm Bredd: 39,5 Djup: 25,5 cm, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 2d 18h

Blog posts about "Jämtlands Auktionsbyrå"

Realised prices "Jämtlands Auktionsbyrå "

Find address and telephone number to Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtlands Auktionsbyrå
Fritzhemsgatan 62
832 44 Frösön

T: 063-12 35 56 butik
070-249 63 53 inköpsansvarig
info@jabab.se