Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtland Auktionsbyrå is a family business run by Ronny Hopstadius. Jämtland Auktionsbyrå’s appraisers have extensive experience in folklore items from Jämtland, fine art objects, silver, forestry and agricultural machines and equipment. Jämtland Auktionsbyrå conducts hammer auctions and farm sales during the weekends and weekdays. They also conduct online auctions, with new auctions every week.

Objects "Jämtlands Auktionsbyrå"

Retro Taklampa - Plast & Teak - 1960-tal

Retro Taklampa - Plast & Teak - 1960-tal Fungerar. Bruksslitage finns, se bilder. Glödlampa medföljer ej. Höjd: 23 cm Diameter (lamphatt): 40 cm Vikt: 0,9 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Retro Taklampa - Plast & Teak - 1960-tal Fungerar. Bruksslitage finns, se bilder. Glödlampa medföljer ej. Höjd: 23 cm Diameter (lamphatt): 40 cm Vikt: 0,9 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 21h

Nils Sewerin - Olja på duk - Barnmotiv

Nils Sewerin - Olja på duk - Barnmotiv Rammått: 78 x 67 cm Vikt: 2,45 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Nils Sewerin - Olja på duk - Barnmotiv Rammått: 78 x 67 cm Vikt: 2,45 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 21h

Röd lykta i metall - 1900-talets första hälft

Röd lykta i metall - 1900-talets första hälft Bruksslitage finns, glas är trasigt & saknas på en sida. Rost finns. Se bilder för skick. Höjd: 51 cm Bredd: 20 cm Vikt: 1,3 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Röd lykta i metall - 1900-talets första hälft Bruksslitage finns, glas är trasigt & saknas på en sida. Rost finns. Se bilder för skick. Höjd: 51 cm Bredd: 20 cm Vikt: 1,3 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 21h

Philips Bandspelare - Typ EL 3546A/77 - Vintage

Philips Bandspelare - Typ EL 3546A/ 77 - Vintage Ej funktionstestad. Bruksslitage finns. Höjd: 15 cm Bredd: 32 cm Djup: 26 cm Vikt: 5,4 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Philips Bandspelare - Typ EL 3546A/ 77 - Vintage Ej funktionstestad. Bruksslitage finns. Höjd: 15 cm Bredd: 32 cm Djup: 26 cm Vikt: 5,4 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 21h

Matta - 1900-tal

Matta - 1900-tal Säljes otvättad. Bruksslitage finns, se bilder för skick. Längd: 154 cm Bredd: 85 cm Vikt: 1,9 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Matta - 1900-tal Säljes otvättad. Bruksslitage finns, se bilder för skick. Längd: 154 cm Bredd: 85 cm Vikt: 1,9 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 21h

Vintage väggklocka - Junghans Brothers - 1900-tal

Vintage väggklocka - Junghans Brothers - 1900-tal Bruksslitage finns. Höjd: 77 cm Bredd: 40 cm Djup: 12 cm Vikt: 13,9 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Vintage väggklocka - Junghans Brothers - 1900-tal Bruksslitage finns. Höjd: 77 cm Bredd: 40 cm Djup: 12 cm Vikt: 13,9 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 21h

Paret fåtöljer - 1900-talets första hälft

Paret fåtöljer - 1900-talets första hälft Bruksslitage finns, slitet i tyg och trä. Se bilder. Höjd: 80 cm Sitthöjd: 40 cm Bredd: 69 cm Djup: 81 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Paret fåtöljer - 1900-talets första hälft Bruksslitage finns, slitet i tyg och trä. Se bilder. Höjd: 80 cm Sitthöjd: 40 cm Bredd: 69 cm Djup: 81 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 21h

2 ljusstakar i sterling silver - Theresia Hvorslev - 137,7 g

2 ljusstakar i sterling silver - Theresia Hvorslev - 137,7 g - MEMA Höjd: 2 cm Bredd: 5 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, 2 ljusstakar i sterling silver - Theresia Hvorslev - 137,7 g - MEMA Höjd: 2 cm Bredd: 5 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 21h

Köksmaskin med tillbehör - Bosch - Typ UM4 - 300 W

Köksmaskin med tillbehör - Bosch - Typ UM4 - 300 W Ej funktionstestad. Bruksslitage finns, se bilder. Säljes odiskad. Höjd maskin: 38 cm Diameter skål: 22 cm Vikt: 5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Köksmaskin med tillbehör - Bosch - Typ UM4 - 300 W Ej funktionstestad. Bruksslitage finns, se bilder. Säljes odiskad. Höjd maskin: 38 cm Diameter skål: 22 cm Vikt: 5 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 21h

2 ytterfoder - Gustavsberg - "Colores" - Stig Lindberg - m.m

2 ytterfoder - Gustavsberg - "Colores" - Stig Lindberg - m.m Bruksslitage finns, den blå krukan har smånagg. Se bilder. Säljes odiskade. Höjd: 11/ 12 cm Diameter: 15/ 15,5 cm Vikt: 1,2 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, 2 ytterfoder - Gustavsberg - "Colores" - Stig Lindberg - m.m Bruksslitage finns, den blå krukan har smånagg. Se bilder. Säljes odiskade. Höjd: 11/ 12 cm Diameter: 15/ 15,5 cm Vikt: 1,2 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 21h

ÅKET Oidentifierad konstnär - Olja - Östersunds sjukhus

Oidentifierad konstnär - Olja på duk - Östersunds sjukhus Saknar ram. Mått: 46 x 38 cm Vikt: 0,65 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Oidentifierad konstnär - Olja på duk - Östersunds sjukhus Saknar ram. Mått: 46 x 38 cm Vikt: 0,65 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 21h

4 mjölsäckar i skinn - 1900-tal

4 mjölsäckar i skinn - 1900-tal. Bruksslitage och skador kan förekomma. Längd längsta: 92 cm Vikt: 3,5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, 4 mjölsäckar i skinn - 1900-tal. Bruksslitage och skador kan förekomma. Längd längsta: 92 cm Vikt: 3,5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 21h

2 st. Figuriner i porslin - Tidigt 1900-tal

2 st. Figuriner i porslin - Tidigt 1900-tal Bruksslitage finns, se bilder för skick. Höjd: 11/ 14,5 cm Vikt: 0,25 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, 2 st. Figuriner i porslin - Tidigt 1900-tal Bruksslitage finns, se bilder för skick. Höjd: 11/ 14,5 cm Vikt: 0,25 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 21h

Olja på pannå - Porträtt - Osignerad

Olja på pannå - Porträtt - Osignerad Rammått: 37 x 45 cm Vikt: 1,5 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Olja på pannå - Porträtt - Osignerad, Rammått: 37 x 45 cm Vikt: 1,5 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 21h

Vas i konstglas - 1900-tal

Vas i konstglas - 1900-tal Höjd: 15 cm Vikt: 0,65 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Vas i konstglas - 1900-tal Höjd: 15 cm Vikt: 0,65 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 7d 21h

Blog posts about "Jämtlands Auktionsbyrå"

Realised prices "Jämtlands Auktionsbyrå "

Find address and telephone number to Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtlands Auktionsbyrå
Fritzhemsgatan 62
832 44 Frösön

T: 063-12 35 56 butik
070-249 63 53 inköpsansvarig
info@jabab.se