Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtland Auktionsbyrå is a family business run by Ronny Hopstadius. Jämtland Auktionsbyrå’s appraisers have extensive experience in folklore items from Jämtland, fine art objects, silver, forestry and agricultural machines and equipment. Jämtland Auktionsbyrå conducts hammer auctions and farm sales during the weekends and weekdays. They also conduct online auctions, with new auctions every week.

Objects "Jämtlands Auktionsbyrå"

Soffa - "Nesto" - Nässjö stolfabrik -1900-talets andra hälft

Soffa - "Nesto" - Nässjö stolfabrik -1900-talets andra hälft Bruksslitage. Hål i sittdyna, fläckar mm. Se bilder. Höjd: 80,5 cm Sitthöjd: 46 cm Bredd: 155,5 cm Djup: 51 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom Sveriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Soffa - "Nesto" - Nässjö stolfabrik -1900-talets andra hälft Bruksslitage. Hål i sittdyna, fläckar mm. Se bilder. Höjd: 80,5 cm Sitthöjd: 46 cm Bredd: 155,5 cm Djup: 51 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom Sveriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 6h

Inglasad affisch - Vespa - 2006

Inglasad affisch - Vespa - 2006 Rammått: 101,5 x 71 cm Vikt: 5,4 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Inglasad affisch - Vespa - 2006 Rammått: 101,5 x 71 cm Vikt: 5,4 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 6h

Ulla-Britt Kristoffersson - Olja på duk - 1991

Ulla-Britt Kristoffersson - Olja på duk - 1991 Mått: 29 x 33,5 cm Vikt: 0,6 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Mått: 29 x 33,5 cm Vikt: 0,6 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 6h

Vintage damcykel - Kronan HO350

Vintage damcykel - Kronan HO350 Ej funktionstestad Ramhöjd: 59 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Vintage damcykel - Kronan HO350 Ej funktionstestad Ramhöjd: 59 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 6h

Vintage barnstol i trä - Ikea - Karin Mobring - 1900-tal

Vintage barnstol i trä - Ikea - Karin Mobring - 1900-tal Bruksslitage, se bilder. Höjd: 38 cm Sitthöjd: 25 cm Vikt: 1,7 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Vintage barnstol i trä - Ikea - Karin Mobring - 1900-tal Bruksslitage, se bilder. Höjd: 38 cm Sitthöjd: 25 cm Vikt: 1,7 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 6h

Signerad R. Lundkvist - Olja på pannå - Gårdsmotiv

Signerad R. Lundkvist - Olja på pannå - Gårdsmotiv Rammått: 39,5 x 49 cm Vikt: 1,15 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom Sveriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Signerad R. Lundkvist - Olja på pannå - Gårdsmotiv Rammått: 39,5 x 49 cm Vikt: 1,15 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom Sveriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 6h

Signerad Ruth L. - Olja på pannå - Landskap med Älgar

Signerad Ruth L. - Olja på pannå - Landskap Rammått: 47 x 78 cm Vikt: 2,35 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom Sveriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Signerad Ruth L. - Olja på pannå - Landskap Rammått: 47 x 78 cm Vikt: 2,35 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom Sveriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 6h

Pall - Allmoge - 1800-tal - Jämtland

Pall - Allmoge - 1800-tal - Jämtland Se bilder för skick. Ostadig. Höjd: 43 cm Bredd: 47 cm Djup: 24 cm Vikt: 3,85 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Pall - Allmoge - 1800-tal - Jämtland Se bilder för skick. Ostadig. Höjd: 43 cm Bredd: 47 cm Djup: 24 cm Vikt: 3,85 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 6h

Kandelaber i smide - 1900-tal

Kandelaber i smide - 1900-tal Bruksslitage finns, se bilder. Höjd: 75 cm Bredd: 46 cm Diameter där ljus ska sitta: 2,1 cm Vikt: 2 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Kandelaber i smide - 1900-tal Bruksslitage finns, se bilder. Höjd: 75 cm Bredd: 46 cm Diameter där ljus ska sitta: 2,1 cm Vikt: 2 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 6h

Vintage trappstege - Stegpall - WI-BE - Mora - 1900-tal

Vintage trappstege - Stegpall - WI-BE - Mora - 1900-tal Bruksslitage, rost finns. Se bilder. Höjd: 57,5 cm Bredd: 39 cm Djup: 52 cm Vikt: 5,3 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Vintage trappstege - Stegpall - WI-BE - Mora - 1900-tal Bruksslitage, rost finns. Se bilder. Höjd: 57,5 cm Bredd: 39 cm Djup: 52 cm Vikt: 5,3 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 6h

Hylla i Trådmodell - 1900-tal

Hylla i Trådmodell - 1900-tal Höjd gavel: 52cm Bredd Hyllplan: 78cm Vikt: 2,5 Kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom Sveriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske 2 dagar innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Hylla i Trådmodell - 1900-tal, Höjd gavel: 52cm Bredd Hyllplan: 78cm, Vikt: 2,5 Kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom Sveriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske 2 dagar innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 11d 6h

Arkivskåp med 10 lådor - Björk - 1900-tal

Arkivskåp med 10 lådor - Björk - 1900-tal Bruksslitage finns, har fläckar mm. Se bilder. Höjd: 75 cm Bredd: 35 cm Djup: 45 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Arkivskåp med 10 lådor - Björk - 1900-tal Bruksslitage finns, har fläckar mm. Se bilder. Höjd: 75 cm Bredd: 35 cm Djup: 45 cm OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 6h

Armbandsur - Zenith - Quartz - Dam

Armbandsur - Zenith - Quartz - Dam. Batteriet behöver bytas. Diameter boett: 30 mm (exkl. kronan) Vikt: 26 gram OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Armbandsur - Zenith - Quartz - Dam. Batteriet behöver bytas. Diameter boett: 30 mm (exkl. kronan) Vikt: 26 gram OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 6h

Vintage hatthylla i metall - 1900-talets andra hälft

Vintage hatthylla i metall - 1900-talets andra hälft Längd: 105 cm Vikt: 1,65 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Vintage hatthylla i metall - 1900-talets andra hälft Längd: 105 cm Vikt: 1,65 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom SVeriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 4d 6h

Armbandsur - Seiko - SQ Sports 100 - Quartz - Herr

Armbandsur - Seiko - SQ Sports 100 - Quartz - Herr. Batteriet behöver bytas. Diameter boett: 37 mm (exkl. kronan) Vikt: 100 gram OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom Sveriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Armbandsur - Seiko - SQ Sports 100 - Quartz - Herr. Batteriet behöver bytas. Diameter boett: 37 mm (exkl. kronan) Vikt: 100 gram OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker, Posten eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. Våra fraktpriser gäller frakt inom Sveriges fastland, för information om priser till Svenska öar, kontakta oss. Det tar ca 7 till 10 vardagar för att paket skall komma fram efter er betalning Avhämtning accepteras. Vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 1 Östersund. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Avhämtning av skrymmande varor ska ske inom 6 dagar efter avslutad auktion, från och med den sjunde dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med 200:-. Vi skickar bara till den adress som ni har angivit på Tradera. Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!Read more

  • SWESweden
  • 6d 6h

Blog posts about "Jämtlands Auktionsbyrå"

Realised prices "Jämtlands Auktionsbyrå "

Jämtlands Auktionsbyrå has 548 objects in the categories.

Find address and telephone number to Jämtlands Auktionsbyrå

Jämtlands Auktionsbyrå
Fritzhemsgatan 62
832 44 Frösön

T: 063-12 35 56 butik
070-249 63 53 inköpsansvarig
info@jabab.se