Gästriklands Auktionskammare

Objects "Gästriklands Auktionskammare"

Blog posts about "Gästriklands Auktionskammare"

Realised prices "Gästriklands Auktionskammare "

PARTI GLAS, Bertil Vallien, "Chateau", Bertil Vallien, Kosta Boda.
4 st dricksglas. \n1 st cogacglas. Gästriklands Auktionskammare
KARMSTOL, 1950/60-tal.
Senare omklädd samt bemålad. \nRygghöjd 73 cm. \nSitthöjd 45 cm. Gästriklands Auktionskammare
ERNST FREESE. SKULPTUR, naken kvinna, gips, märkt E Freese.
Höjd ca 47 cm.\nDiameter ca 40 cm. Gästriklands Auktionskammare
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Nakenstudie, olja på pannå, monogramsignerad MEO.
35 x 29 cm. Gästriklands Auktionskammare
SOFFGRUPP, 3 delar, omkring 1900-talets mitt.
Fasta stoppade sitsar och ryggar klädda i grönt tyg med blomsterdekor. Häftade ryggar. Medföljande skydd till armlän.\nSoffa, längd 178, sitthöjd 40 cm.\nKarmstolar, sitthöjd 40, rygghöjd 75 cm. Gästriklands Auktionskammare

Find address and telephone number to Gästriklands Auktionskammare