Gästriklands Auktionskammare

Objects "Gästriklands Auktionskammare"

Blog posts about "Gästriklands Auktionskammare"

Realised prices "Gästriklands Auktionskammare "

KARBIDLYKTA, Primus 1031, 1900-tal.
Höjd ca 33 cm.\nDiameter ca 18 cm. Gästriklands Auktionskammare
SPATSERKÄPP, trä/mässing, sannolikt tidigt 1800-tal.
Längd 85 cm.\nToffs i tyg. Gästriklands Auktionskammare
DRYCKESGLAS, 6 + 6 st, troligen ca 1960.
6 av glasen i ett ställ.\nHöjd 9,3 - 12,5 cm. \nStäll, höjd 20 cm. Gästriklands Auktionskammare
PINNSOFFA, björk, "Sörgården", Jörgen Baeckmark för Gemla, modellen i produktion 1968-1974.
Rödbetsat trä, ettikettmärkt. \nLängd 140 cm. \nRygghöjd 85 cm. \nSitthöjd 39 cm. Gästriklands Auktionskammare
KRISTALLSKÅLAR, 4 st, Orrefors, 1900-talets sista fjärdedel.
3 st märkta undertill, den största ej märkt undertill (endast med klisteretikett).\nSkål med lansettslipning märkt Orrefors P 4197-121.\nSkål formad med sex kvadrater märkt, Orrefors LH 4384-12.\nMinsta skål märkt Orrefors.\nHöjd 8,2 - ca 14 cm. Gästriklands Auktionskammare

Find address and telephone number to Gästriklands Auktionskammare