Gästriklands Auktionskammare

Objects "Gästriklands Auktionskammare"

Blog posts about "Gästriklands Auktionskammare"

Realised prices "Gästriklands Auktionskammare "

MATSERVIS, 47 delar, Tirschenreuth, Bavaria, dekor av Hackefors, Tyskland.
Märkta undertill.\n10 st tallrikar, diameter 25,5 cm.\n2 + 8 st djupa tallrikar, diameter 23,5 - 24 cm.\n10 st assietter, diameter ca 17 cm.\n9 st förrättstallrikar, diameter 21,5 cm.\n6 st uppläggningsfat, längd 22 - 39,5 cm.\n1 st såsskål, höjd 8 cm.\n1 st tillbringare, höjd 16 cm. Gästriklands Auktionskammare
SALONGSGRUPP, 3 delar, Winchester England, Chesterfield-modell, 1900-talets andra hälft.
Nitad och häftad klädsel i oxblodsfärgat skinn. Lösa sittplymåer. \nSoffa, längd 190, sitthöjd 45 cm. \nEtt par fåtöljer, sitthöjd 45 cm. Gästriklands Auktionskammare
LISA LARSON. FIGURIN. Sittande katt. Stengods. Lisa Larson. Gustavsberg.
Höjd 12 cm.\nMärkt E på undersidan och med blyerts 614 68. Gästriklands Auktionskammare
SKRIVSEKRETÄR, trä, 1900-talets mitt.
Längd 85 cm.\nBredd 44 cm. \nHöjd 93,5 cm. \nNyckel finns. Gästriklands Auktionskammare
FIGURIN, porslin, Guanyin, Blanc de chine, Kina, sent 1900-tal.
Höjd 27,5 cm.\nMärkt Made in China. Gästriklands Auktionskammare

Find address and telephone number to Gästriklands Auktionskammare