Gästriklands Auktionskammare

Objects "Gästriklands Auktionskammare"

Blog posts about "Gästriklands Auktionskammare"

Realised prices "Gästriklands Auktionskammare "

BORDSPENDYL, brons/gulmetall, troligen 1900-talets första hälft.
Skulptur av adlig yngling. Urtavla med romerska siffror. Pendel finns (möjligen ej original). \nHöjd 38 cm. Gästriklands Auktionskammare
JULTOMTE, målad terracotta, Heissner, Tyskland 1950-talet.
Heissner Lauterbacher zwerge No 475 Made in Western Germany\nJultomte med lykta, elektrifierad.\nHöjd ca 70 cm. Gästriklands Auktionskammare
PETER DAHL. Tre Män, akvarell, signerad samt daterad 2013.
Dagmått 64 x 45 cm.\nTotalmått inkl ram 80 x 61 cm. Gästriklands Auktionskammare
HALSBAND, 4 st samt ARMBAND, silver, vikt 29,22 gram, 1900-tal.
Venezialänkar, 835 samt 925.\n2 st Halsband, längd 80 cm.\nHalsband, Lagonda, längd 38,5 cm.\nHalsband, längd 44 cm.\nArmband, guldpläterat, längd 23,5 cm. Gästriklands Auktionskammare
HUGO ASPE CARLSSON. Vårlandskap, akvarell på papper, signerad Aspe samt daterad 1965.
Bildmått 28,5 x 19 cm. Gästriklands Auktionskammare

Find address and telephone number to Gästriklands Auktionskammare