Gästriklands Auktionskammare

Objects "Gästriklands Auktionskammare"

Blog posts about "Gästriklands Auktionskammare"

Realised prices "Gästriklands Auktionskammare "

LJUSHÅLLARE/VAS, glas, Jon Eliason, SEA Glasbruk.
Höjd 23,5 cm. \nDiameter 11,5 cm. Gästriklands Auktionskammare
TAKLAMPA, smide/glas, 4-armad, 1900-tal.
Höjd ca 107 cm. \nDiameter ca 43 cm. Gästriklands Auktionskammare
MATTA, maskinvävd, Original Kasthall, 293 x 199 cm.
Material i ull, maskinvävd, Original Kasthall. \n293 x 199 cm. Gästriklands Auktionskammare
STURE ECKERMAN. "Det ofödda barnet", olja på duk, signerad samt daterad 1974.
41 x 35,5 cm. Gästriklands Auktionskammare
KÄPP, metall/trä, 1900-talets andra hälft.
Höj- och sänkbar i fyra lägen. Trähandtag, plast/gummiklädd fot. \nMaxhöjd 89 cm. Gästriklands Auktionskammare

Find address and telephone number to Gästriklands Auktionskammare