Gästriklands Auktionskammare

Objects "Gästriklands Auktionskammare"

Blog posts about "Gästriklands Auktionskammare"

Realised prices "Gästriklands Auktionskammare "

LARS BOETHIUS. Skogslandskap med sjö, olja på pannå, signerad samt daterad -59.
Dagmått 31 x 39,5 cm.\nFalsmått 33 x 41 cm. Gästriklands Auktionskammare
DRAGSPEL, Paolini, troligen sent 1800-tal.
I originallåda.\nBredd ca 53,5 cm. Gästriklands Auktionskammare
KÄPP, metall/trä, 1900-talets andra hälft.
Höj- och sänkbar i fyra lägen. Trähandtag, plast/gummiklädd fot. \nMaxhöjd 89 cm. Gästriklands Auktionskammare
TUPPAR, 3 st, 1900-tal.
Keramiktupp, signerad Gösta Svhanström -81.\nLeksakstupp, Steiff.\nGlastupp, troligen Murano. \nHögsta höjd 22 cm. Gästriklands Auktionskammare
DIVERSE BIJOUTERIER, 1900-tal.
Stor mängd.\nHuvudsakligen halsband, beslag, med mera. Gästriklands Auktionskammare

Find address and telephone number to Gästriklands Auktionskammare