HÖRNHÄNGSKÅP, 1800-talets första hälft.

Målat och bronserat. Välvd front med räfflad dekor. Dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 64. Djup 44. Höjd 96 cm. Nyckel finns.
255 GBP

Dalahäst, s.k. Bodahästen, 1800-tal
Dalahäst, 18/1900-tal

Dalahäst, 18/1900-tal

4,883 GBP

Väggskåp Norge

Väggskåp Norge

4,500 GBP

Dalmålning, Leksand, daterad 1828

3,626 GBP

Dalahäst

Dalahäst

3,570 GBP

Åkdyna

Åkdyna

3,230 GBP