Skrin barock
Skrin barock

Skrin barock

42 GBP

1700-talets första hälft, ek, lock med träskuren dekor av figurer och akantusblad, beslag i smide, bredd 47 (äldre kantlagning) gryta med lock c.1900, koppar, mortel mässing och tumstock trä/mässing, 1800-tal
42 GBP

Skulptur, lejon barock. Skuret lövträ.
Bord. Barock, 1700-tal.

Bord. Barock, 1700-tal.

2,150 GBP

Gästabudsbord barock

Gästabudsbord barock

2,268 GBP

Dryckeskanna Sverige 1700-tal

Dryckeskanna Sverige 1700-tal

1,968 GBP

Skrin, barock, daterat 1667

Skrin, barock, daterat 1667

1,672 GBP

Stop. Barock, 1700-tal.

Stop. Barock, 1700-tal.

874 GBP

SKÅP, barock, allmoge, 1700-/1800-tal.
Bord. Barock, europa. 1700-tal.

801 GBP

Bord. Barock, 1700-tal.

Bord. Barock, 1700-tal.

807 GBP

Pipkanna barock-typ tenn

Pipkanna barock-typ tenn

790 GBP

Bord. Barock, 1700-tal.

Bord. Barock, 1700-tal.

788 GBP